Tartu vaade, Johannes Uiga „Maastiku vaateis armastab Johannes Uiga kujutada kas või tükikest veesilma. Tartus köidavad kunstnikku jõevaated,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Tiiu Talvistu Uiga linnavaadete kohta. 1969. aastal osales Uiga Riia kunstimuuseumis esimesel Eesti, Läti ja Leedu kunstnike akvarellinäitusel. Akvarell oli kunstnikul õlimaali kõrval pärast õpinguteperioodi samuti üks meelistehnikaid. Sarnaselt õlimaalile lahendab Uiga valitud motiivi vesivärvi tehnikas üldistava ja selge vormi ning jõulise kontuuriga. 1999 teater "Vanemuine" Tartu vaade, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu vaade, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Tartu vaade

1969 Akvarell, paber. Ava 44 x 58. Signatuuriga.
Alghind: € €1350
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

„Maastiku vaateis armastab Johannes Uiga kujutada kas või tükikest veesilma. Tartus köidavad kunstnikku jõevaated,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Tiiu Talvistu Uiga linnavaadete kohta. 1969. aastal osales Uiga Riia kunstimuuseumis esimesel Eesti, Läti ja Leedu kunstnike akvarellinäitusel. Akvarell oli kunstnikul õlimaali kõrval pärast õpinguteperioodi samuti üks meelistehnikaid. Sarnaselt õlimaalile lahendab Uiga valitud motiivi vesivärvi tehnikas üldistava ja selge vormi ning jõulise kontuuriga.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu vaade, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Tartu vaade 1969 Akvarell, paber Ava 44 x 58 „Maastiku vaateis armastab Johannes Uiga kujutada kas või tükikest veesilma. Tartus köidavad kunstnikku jõevaated,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Tiiu Talvistu Uiga linnavaadete kohta. 1969. aastal osales Uiga Riia kunstimuuseumis esimesel Eesti, Läti ja Leedu kunstnike akvarellinäitusel. Akvarell oli kunstnikul õlimaali kõrval pärast õpinguteperioodi samuti üks meelistehnikaid. Sarnaselt õlimaalile lahendab Uiga valitud motiivi vesivärvi tehnikas üldistava ja selge vormi ning jõulise kontuuriga.

Tartu vaade, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük