45 E-Kunstisalongi XLV oksjon Sissejuhatus Oleme taaskord jõudnud sügisest kevadesse, jättes seekord talve vahele. Nagu elus ikka, on ka kunstivallas olnud poole aasta jooksul nii võite kui kaotusi. Suure kurbusega mälestame ja mäletame meie galerii väga pikaajalist sõpra, kaasteelist ja head Pallase tundjat kunstiteadlast Tiiu Talvistut. Jääme tema teadmistest ja tarkusest suurt puudust tundma. Kõige enam rõõmustas meid, et Elmar Kitse maal „Pärnu jõgi“ (1958) jõudis tagasi oma koju. Pärnu linn ostis sügisoksjonilt Elmar Kitse suuremõõtmelise teose, mille kordategemises ning kunstipublikule tutvustamises sai meie galerii osaleda. Pärnu rahvas hindas maali tagasijõudmist nii kõrgelt, et see oli üks Pärnu aasta tegu 2019 nominentidest. Käisime meiegi uhkel galal Pärnu Raekojas. Loomulikult võitis muulile viiva kergliiklustee ehitus – siiski mõtlesin korraks, et kui see laudadest tee on ammu mädanenud, siis Kitse pannoo on ikka alles. Ars longa, vita brevis est. Teine positiivne lugu leidis aset vabariigi aastapäeval, mil mul oli suur au vastu võtta kõrge tunnustus Tartu linnalt. Pean tähelepanuväärseks, et märgatakse ettevõtja tegutsemist kultuurivallas. Tänan kõiki kunstiostjaid ja- huvilisi, tänu kellele on E-Kunstisalong saanud 23 pikka aastat edukalt tegutseda. Prantsuse kunstnik Henri Matisse on öelnud: Ma unistan kunstist, mis on tasakaalus, mis on puhas ja särav, milles puuduvad ärevad või masendavad teemad…rahustavast mõjust, sellisest, mis on näiteks tugitoolil, mis aitab leevendada füüsilist väsimust. Tema soovidega ühinen ka mina. Kaunist kevadet ja head kunsti meie ellu! Tiia Karelson Alg: € 1 900 , lõpp: € 1 900 45. E-Kunstisalongi XLV oksjon
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

45. E-Kunstisalongi XLV oksjon

28.03.2020 Tartu galeriis kell 13

Sissejuhatus

Oleme taaskord jõudnud sügisest kevadesse, jättes seekord talve vahele. Nagu elus ikka, on ka kunstivallas olnud poole aasta jooksul nii võite kui kaotusi.

Suure kurbusega mälestame ja mäletame meie galerii väga pikaajalist sõpra, kaasteelist ja head Pallase tundjat kunstiteadlast Tiiu Talvistut. Jääme tema teadmistest ja tarkusest suurt puudust tundma.

Kõige enam rõõmustas meid, et Elmar Kitse maal „Pärnu jõgi“ (1958) jõudis tagasi oma koju. Pärnu linn ostis sügisoksjonilt Elmar Kitse suuremõõtmelise teose, mille kordategemises ning kunstipublikule tutvustamises sai meie galerii osaleda. Pärnu rahvas hindas maali tagasijõudmist nii kõrgelt, et see oli üks Pärnu aasta tegu 2019 nominentidest. Käisime meiegi uhkel galal Pärnu Raekojas. Loomulikult võitis muulile viiva kergliiklustee ehitus – siiski mõtlesin korraks, et kui see laudadest tee on ammu mädanenud, siis Kitse pannoo on ikka alles. Ars longa, vita brevis est.

Teine positiivne lugu leidis aset vabariigi aastapäeval, mil mul oli suur au vastu võtta kõrge tunnustus Tartu linnalt. Pean tähelepanuväärseks, et märgatakse ettevõtja tegutsemist kultuurivallas. Tänan kõiki kunstiostjaid ja- huvilisi, tänu kellele on E-Kunstisalong saanud 23 pikka aastat edukalt tegutseda.

Prantsuse kunstnik Henri Matisse on öelnud:

Ma unistan kunstist, mis on tasakaalus, mis on
puhas ja särav, milles puuduvad ärevad või masendavad
teemad…rahustavast mõjust, sellisest, mis on näiteks
tugitoolil, mis aitab leevendada füüsilist väsimust.

Tema soovidega ühinen ka mina.


Kaunist kevadet ja head kunsti meie ellu!

Tiia KarelsonViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

45 E-Kunstisalongi XLV oksjon

Peeter Allik Ma jumaldan teadust 1992 Linoollõige, paber SissejuhatusOleme taaskord jõudnud sügisest kevadesse, jättes seekord talve vahele. Nagu elus ikka, on ka kunstivallas olnud poole aasta jooksul nii võite kui kaotusi.Suure kurbusega mälestame ja mäletame meie galerii väga pikaajalist sõpra, kaasteelist ja head Pallase tundjat kunstiteadlast Tiiu Talvistut. Jääme tema teadmistest ja tarkusest suurt puudust tundma.Kõige enam rõõmustas meid, et Elmar Kitse maal „Pärnu jõgi“ (1958) jõudis tagasi oma koju. Pärnu linn ostis sügisoksjonilt Elmar Kitse suuremõõtmelise teose, mille kordategemises ning kunstipublikule tutvustamises sai meie galerii osaleda. Pärnu rahvas hindas maali tagasijõudmist nii kõrgelt, et see oli üks Pärnu aasta tegu 2019 nominentidest. Käisime meiegi uhkel galal Pärnu Raekojas. Loomulikult võitis muulile viiva kergliiklustee ehitus – siiski mõtlesin korraks, et kui see laudadest tee on ammu mädanenud, siis Kitse pannoo on ikka alles. Ars longa, vita brevis est.Teine positiivne lugu leidis aset vabariigi aastapäeval, mil mul oli suur au vastu võtta kõrge tunnustus Tartu linnalt. Pean tähelepanuväärseks, et märgatakse ettevõtja tegutsemist kultuurivallas. Tänan kõiki kunstiostjaid ja- huvilisi, tänu kellele on E-Kunstisalong saanud 23 pikka aastat edukalt tegutseda. Prantsuse kunstnik Henri Matisse on öelnud:Ma unistan kunstist, mis on tasakaalus, mis on puhas ja särav, milles puuduvad ärevad või masendavadteemad…rahustavast mõjust, sellisest, mis on näitekstugitoolil, mis aitab leevendada füüsilist väsimust.Tema soovidega ühinen ka mina. Kaunist kevadet ja head kunsti meie ellu!Tiia Karelson

45. E-Kunstisalongi XLV oksjon

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük