Otepää maastik, Johannes Uiga Otepää kõrgustiku ümbruses teadis Johannes Uiga igat järve ning kaunist vaadet. Päästjärv asub Otepäält 10 kilomeetri kaugusel Puka tee ääres. Kunstnikule jäi see maaliline paik silma. Oma järjekordsel maaliretkel jäädvustas Uiga lõuendile kauni vaate Päästjärvele. "Arula Päästjärv" on maalitud 1969. aastal, kunstniku laad on üldistav ning jõuline. Mehiselt vormitud metsatukad ning mäekünkad on piiratud tugeva tumeda kontuurjoonega. Uiga pintslitõmme on pikk ja energiline. Samas on koloriidis leida võluvaid tooni üleminekuid ning heledamas värviskaalas pinnad annavad motiivile õhulisust. 1999 teater "Vanemuine" Otepää maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Otepää maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Otepää maastik

1973 Õli, lõuend.
Signatuuriga. 65 x 92
Alghind: € 13500/€863
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Otepää kõrgustiku ümbruses teadis Johannes Uiga igat järve ning kaunist vaadet. Päästjärv asub Otepäält 10 kilomeetri kaugusel Puka tee ääres. Kunstnikule jäi see maaliline paik silma. Oma järjekordsel maaliretkel jäädvustas Uiga lõuendile kauni vaate Päästjärvele.

"Arula Päästjärv" on maalitud 1969. aastal, kunstniku laad on
üldistav ning jõuline. Mehiselt vormitud metsatukad ning
mäekünkad on piiratud tugeva tumeda kontuurjoonega. Uiga
pintslitõmme on pikk ja energiline. Samas on koloriidis leida
võluvaid tooni üleminekuid ning heledamas värviskaalas pinnad
annavad motiivile õhulisust.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Otepää maastik, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Otepää maastik 1973 Õli, lõuend Signatuuriga Otepää kõrgustiku ümbruses teadis Johannes Uiga igat järve ning kaunist vaadet. Päästjärv asub Otepäält 10 kilomeetri kaugusel Puka tee ääres. Kunstnikule jäi see maaliline paik silma. Oma järjekordsel maaliretkel jäädvustas Uiga lõuendile kauni vaate Päästjärvele.
"Arula Päästjärv" on maalitud 1969. aastal, kunstniku laad onüldistav ning jõuline. Mehiselt vormitud metsatukad ningmäekünkad on piiratud tugeva tumeda kontuurjoonega. Uigapintslitõmme on pikk ja energiline. Samas on koloriidis leidavõluvaid tooni üleminekuid ning heledamas värviskaalas pinnadannavad motiivile õhulisust.

Otepää maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük