Sügis Pülme järv, Johannes Seekordne kunstnik Johannes Uiga maastike paarik on erakordselt atraktiivne. Teine vaade on meistril maalitud kirkal sügispäeval, ajal, mil puud on värviliste lehtede ehtes. Sügisese "Pülme järve“ (asub Käärikul, Tartu Ülikooli spordikompleksi maaalal) koloriit on samuti värvikirev, kuid nüüd on kunstniku palett eelistanud soojemat koloriiti. Kollakad-oranþikad-ookerjad toonid, annavad edasi aastaajale omase hinguse, kus on tunda siiski juba ka lähenevate külmade kargust, mida õhkub järvevee sinkjast pinnast. 1999 teater "Vanemuine" Sügis. Pülme järv. , Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sügis. Pülme järv., Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Sügis. Pülme järv.

1971 Õli, lõuend. Signatuuriga. 60 x 81
Alghind: € 13000/€831, lõpphind: € 17 000/ 1 087
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Seekordne kunstnik Johannes Uiga maastike paarik on erakordselt
atraktiivne. Teine vaade on meistril maalitud kirkal sügispäeval,
ajal, mil puud on värviliste lehtede ehtes. Sügisese "Pülme järve“
(asub Käärikul, Tartu Ülikooli spordikompleksi maaalal) koloriit
on samuti värvikirev, kuid nüüd on kunstniku palett eelistanud
soojemat koloriiti. Kollakad-oranþikad-ookerjad toonid, annavad
edasi aastaajale omase hinguse, kus on tunda siiski juba ka
lähenevate külmade kargust, mida õhkub järvevee sinkjast pinnast.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügis Pülme järv, Johannes

Johannes Uiga (1918–1998) Sügis Pülme järv Seekordne kunstnik Johannes Uiga maastike paarik on erakordseltatraktiivne. Teine vaade on meistril maalitud kirkal sügispäeval,ajal, mil puud on värviliste lehtede ehtes. Sügisese "Pülme järve“(asub Käärikul, Tartu Ülikooli spordikompleksi maaalal) koloriiton samuti värvikirev, kuid nüüd on kunstniku palett eelistanudsoojemat koloriiti. Kollakad-oranþikad-ookerjad toonid, annavadedasi aastaajale omase hinguse, kus on tunda siiski juba kalähenevate külmade kargust, mida õhkub järvevee sinkjast pinnast.

Sügis. Pülme järv. , Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük