Pühajärve maastik, Johannes Uiga "Alustan, kui maastikuvaates on midagi mind paelunud /. . . / pean olema loodusega väga tugevas sidemes kui maalin /. . . / Mulle on olulisem ruumitunne - taevas, vesi maa, mingi kosmiline ruum," seletab Uiga oma huvi looduse maalimise vastu. Maastiku maalimine oli Pallase õppeprogrammis oluline ning tihti tehti selle tarvis ka väljasõite Eesti eri paikadesse. Otepää ümbrus muutus Uiga jaoks aga kõige köitvamaks. Sealseid motiive valmis nii kõrgelt künkalt kui ka järvel olles paadist. 1999 teater "Vanemuine" Pühajärve maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pühajärve maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Pühajärve maastik

1960. aastad Õli, lõuend. Signatuurita. 73 x 92
Alghind: € €1200, lõpphind: € 1 800
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

"Alustan, kui maastikuvaates on midagi mind paelunud /.../ pean olema loodusega väga tugevas sidemes kui maalin /.../ Mulle on olulisem ruumitunne - taevas, vesi maa, mingi kosmiline ruum," seletab Uiga oma huvi looduse maalimise vastu.
Maastiku maalimine oli Pallase õppeprogrammis oluline ning tihti tehti selle tarvis ka väljasõite Eesti eri paikadesse. Otepää ümbrus muutus Uiga jaoks aga kõige köitvamaks. Sealseid motiive valmis nii kõrgelt künkalt kui ka järvel olles paadist.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pühajärve maastik, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Pühajärve maastik 1960 aastad Õli, lõuend "Alustan, kui maastikuvaates on midagi mind paelunud /.../ pean olema loodusega väga tugevas sidemes kui maalin /.../ Mulle on olulisem ruumitunne - taevas, vesi maa, mingi kosmiline ruum," seletab Uiga oma huvi looduse maalimise vastu. Maastiku maalimine oli Pallase õppeprogrammis oluline ning tihti tehti selle tarvis ka väljasõite Eesti eri paikadesse. Otepää ümbrus muutus Uiga jaoks aga kõige köitvamaks. Sealseid motiive valmis nii kõrgelt künkalt kui ka järvel olles paadist.

Pühajärve maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük