Pühajärv, Johannes Uiga E-kunstisalongis Kunstiteadlane Mare Ruus on Uigat võrrelnud prantsuse impressionisti Paul Cézanne’iga: "Cézanne töötas väga aeglaselt, maalis ja otsekui ehitas ühte pilti sadu kordi looduses ühes ja samas paigas. Uiga maalib enamasti kogu maastikuvaate ühel ja samal päeval, väga intensiivse puhangulise keskendumisega. Seetõttu on ta töödes sageli ekspressiivset, väga mõjukat spontaansust. Samal ajal võib tema parimates maalides tajuda ka sisemist tihkust, looduse sisemist kindlust ja püsivust, mille poole nii väga püüdles Cézanne. " 1999 teater "Vanemuine" Pühajärv, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pühajärv, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Pühajärv

1977 Õli, lõuend. Signatuuriga. 65x86
Alghind: € €2100
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Kunstiteadlane Mare Ruus on Uigat võrrelnud prantsuse impressionisti
Paul Cézanne’iga: "Cézanne töötas väga aeglaselt,
maalis ja otsekui ehitas ühte pilti sadu kordi looduses ühes ja
samas paigas. Uiga maalib enamasti kogu maastikuvaate ühel
ja samal päeval, väga intensiivse puhangulise keskendumisega.
Seetõttu on ta töödes sageli ekspressiivset, väga mõjukat spontaansust.
Samal ajal võib tema parimates maalides tajuda ka sisemist
tihkust, looduse sisemist kindlust ja püsivust, mille poole
nii väga püüdles Cézanne."Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pühajärv, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Johannes Uiga (1918–1998) Pühajärv 1977 Õli, lõuend Signatuuriga Kunstiteadlane Mare Ruus on Uigat võrrelnud prantsuse impressionistiPaul Cézanne’iga: "Cézanne töötas väga aeglaselt,maalis ja otsekui ehitas ühte pilti sadu kordi looduses ühes jasamas paigas. Uiga maalib enamasti kogu maastikuvaate ühelja samal päeval, väga intensiivse puhangulise keskendumisega.Seetõttu on ta töödes sageli ekspressiivset, väga mõjukat spontaansust.Samal ajal võib tema parimates maalides tajuda ka sisemisttihkust, looduse sisemist kindlust ja püsivust, mille poolenii väga püüdles Cézanne."

Pühajärv, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük