68 Sõsarsaared Pühajärvel, Johannes Johannes Uiga loomingu 1940. ja 1950. aastaid on käsitletud kui otsivaid kümnendeid, siis 1960. aastateks oli varem domineerinud impressionistlik kergus asendunud ekspressiivse vormi ning värviga. Viimastele jäi kunstnik truuks lõpuni. Vormid ja pinnalaotused lõuenditel muutusid järjest lakoonilisemaks ja üldistatumaks, värvipaletil kujunesid põhitoonideks sinine ja roheline. Valmisid emotsionaalsed maastikud, millest peegeldub Johannes Uiga jäägitu armastus maalikunsti, looduse ja eriti Pühajärve vastu. Maalil „Sõsarsaared Pühajärvel“ on kunstnik jäädvustanud avarat järvepinda ja seda raamistavat rohelust, mis on teostatud Uigalikult hoogsa pinstlilöögiga. Kirjanik Valdur Mikita on kirjutanud: „Johannes Uiga maalid on justkui võimas karje /---/. Loomu poolest nägemuslik maalija, kelle kirg Lõuna-Eesti maastike vastu äratab ühtaegu nii vaimustust kui aukartust. Kui üldse on keegi eesti kunstnikest terve oma elu vältel olnud niivõrd jäägitult ühe topograafilise muusa mõju all, siis on see Johannes Uiga. See andumus on lootusetu ja põikpäine. Johannes Uiga oli järvemüstik par excellence. “ 1999 teater "Vanemuine" 68. Sõsarsaared Pühajärvel, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
68. Sõsarsaared Pühajärvel, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

68. Sõsarsaared Pühajärvel

1987. Õli, lõuend. 73x100. Signatuuriga.
Alghind: € 1200, lõpphind: € 1200
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Johannes Uiga loomingu 1940. ja 1950. aastaid on käsitletud kui otsivaid kümnendeid, siis 1960. aastateks oli varem domineerinud impressionistlik kergus asendunud ekspressiivse vormi ning värviga. Viimastele jäi kunstnik truuks lõpuni. Vormid ja pinnalaotused lõuenditel muutusid järjest lakoonilisemaks ja üldistatumaks, värvipaletil kujunesid põhitoonideks sinine ja roheline. Valmisid emotsionaalsed maastikud, millest peegeldub Johannes Uiga jäägitu armastus maalikunsti, looduse ja eriti Pühajärve vastu. Maalil „Sõsarsaared Pühajärvel“ on kunstnik jäädvustanud avarat järvepinda ja seda raamistavat rohelust, mis on teostatud Uigalikult hoogsa pinstlilöögiga.
Kirjanik Valdur Mikita on kirjutanud: „Johannes Uiga maalid on justkui võimas karje /---/. Loomu poolest nägemuslik maalija, kelle kirg Lõuna-Eesti maastike vastu äratab ühtaegu nii vaimustust kui aukartust. Kui üldse on keegi eesti kunstnikest terve oma elu vältel olnud niivõrd jäägitult ühe topograafilise muusa mõju all, siis on see Johannes Uiga. See andumus on lootusetu ja põikpäine. Johannes Uiga oli järvemüstik par excellence.“Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).
68. Sõsarsaared Pühajärvel, Johannes Uiga E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

68 Sõsarsaared Pühajärvel, Johannes

Johannes Uiga (1918–1998) 68 Sõsarsaared Pühajärvel 1987 Johannes Uiga loomingu 1940. ja 1950. aastaid on käsitletud kui otsivaid kümnendeid, siis 1960. aastateks oli varem domineerinud impressionistlik kergus asendunud ekspressiivse vormi ning värviga. Viimastele jäi kunstnik truuks lõpuni. Vormid ja pinnalaotused lõuenditel muutusid järjest lakoonilisemaks ja üldistatumaks, värvipaletil kujunesid põhitoonideks sinine ja roheline. Valmisid emotsionaalsed maastikud, millest peegeldub Johannes Uiga jäägitu armastus maalikunsti, looduse ja eriti Pühajärve vastu. Maalil „Sõsarsaared Pühajärvel“ on kunstnik jäädvustanud avarat järvepinda ja seda raamistavat rohelust, mis on teostatud Uigalikult hoogsa pinstlilöögiga.Kirjanik Valdur Mikita on kirjutanud: „Johannes Uiga maalid on justkui võimas karje /---/. Loomu poolest nägemuslik maalija, kelle kirg Lõuna-Eesti maastike vastu äratab ühtaegu nii vaimustust kui aukartust. Kui üldse on keegi eesti kunstnikest terve oma elu vältel olnud niivõrd jäägitult ühe topograafilise muusa mõju all, siis on see Johannes Uiga. See andumus on lootusetu ja põikpäine. Johannes Uiga oli järvemüstik par excellence.“

68. Sõsarsaared Pühajärvel, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük