Peipsi Ninaküla, Johannes Uiga Johannes Uiga kunstiõpingute aeg venis pikaks, ta alustas 1937. aastal “Pallases" ja jõudis lõpudiplomini Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis 1946. a. . Tema üheks peamiseks maaliõpetajaks oli kunstnik Aleksander Vardi. Uiga varasemas loomingus on Vardi mõjutused selgesti tuntavad, sarnasusi näeb nii mahedas sinakas-hallikas koloriidis kui ka peenes pintslikirjas. Neist aastaist on säilinud üksikuid enamasti paberile maalitud Lõuna- Eesti maastikke ja Peipsi vaateid. “Peipsi Ninaküla" kujutab järvekallast ning vaadet veteväljale, kus vahused lained üksteist taga ajavad. Tegemist on haruldase leiuga, kuna töö on maalitud lõuendile ning signeeritud. 1999 teater "Vanemuine" Peipsi Ninaküla, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Peipsi Ninaküla, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Peipsi Ninaküla

1946 Õli, lõuend. 60 x 92. Signatuuriga.
Alghind: € 15000/€959, lõpphind: € 15 000/ 959
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Johannes Uiga kunstiõpingute aeg venis pikaks, ta alustas 1937.
aastal “Pallases" ja jõudis lõpudiplomini Tartu Riiklikus
Kunstiinstituudis 1946.a.. Tema üheks peamiseks maaliõpetajaks
oli kunstnik Aleksander Vardi. Uiga varasemas loomingus on
Vardi mõjutused selgesti tuntavad, sarnasusi näeb nii mahedas
sinakas-hallikas koloriidis kui ka peenes pintslikirjas. Neist
aastaist on säilinud üksikuid enamasti paberile maalitud Lõuna-
Eesti maastikke ja Peipsi vaateid. “Peipsi Ninaküla" kujutab
järvekallast ning vaadet veteväljale, kus vahused lained üksteist
taga ajavad. Tegemist on haruldase leiuga, kuna töö on maalitud
lõuendile ning signeeritud.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Peipsi Ninaküla, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Peipsi Ninaküla 1946 Õli, lõuend 60 x 92 Johannes Uiga kunstiõpingute aeg venis pikaks, ta alustas 1937.aastal “Pallases" ja jõudis lõpudiplomini Tartu RiiklikusKunstiinstituudis 1946.a.. Tema üheks peamiseks maaliõpetajaksoli kunstnik Aleksander Vardi. Uiga varasemas loomingus onVardi mõjutused selgesti tuntavad, sarnasusi näeb nii mahedassinakas-hallikas koloriidis kui ka peenes pintslikirjas. Neistaastaist on säilinud üksikuid enamasti paberile maalitud Lõuna-Eesti maastikke ja Peipsi vaateid. “Peipsi Ninaküla" kujutabjärvekallast ning vaadet veteväljale, kus vahused lained üksteisttaga ajavad. Tegemist on haruldase leiuga, kuna töö on maalitudlõuendile ning signeeritud.

Peipsi Ninaküla, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük