Maastik järvega, Johannes Uiga Johannes Uiga kunstiõpingud said alguse sõja-eelses "Pallases“. Tema varaseid töid iseloomustab impressionistlik laad. "Maastik järvega“, mis maalitud 1959. aastal näitab muutusi J. Uiga loomingus, kust kadunud tema varastele maalidele omane sipsiv pintslikiri ning tekkinud huvi motiivi suurema üldistuse vastu. Töös on näha suuremat vormi abstraheerimist ning lahtisemat pintslilööki, kuid endiselt köidavad pilku ka võluvad maalilised pinnad. Esiplaanil laiuv pruunikas toonides maapind vastandub taamal sinava järvesilmaga ning heleda taevaga 1999 teater "Vanemuine" Maastik järvega, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik järvega, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Maastik järvega

1959 Õli, lõuend. Signatuurita. 66x92
Alghind: € 18500/€1183, lõpphind: € 20 500/ 1 310
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Johannes Uiga kunstiõpingud said alguse sõja-eelses "Pallases“. Tema varaseid töid iseloomustab impressionistlik laad. "Maastik järvega“, mis maalitud 1959. aastal näitab muutusi J. Uiga loomingus, kust kadunud tema varastele maalidele omane sipsiv pintslikiri ning tekkinud huvi motiivi suurema üldistuse vastu. Töös on näha suuremat vormi abstraheerimist ning lahtisemat pintslilööki, kuid endiselt köidavad pilku ka võluvad maalilised pinnad. Esiplaanil laiuv pruunikas toonides maapind vastandub taamal sinava järvesilmaga ning heleda taevagaJohannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik järvega, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Maastik järvega 1959 Õli, lõuend Signatuurita Johannes Uiga kunstiõpingud said alguse sõja-eelses "Pallases“. Tema varaseid töid iseloomustab impressionistlik laad. "Maastik järvega“, mis maalitud 1959. aastal näitab muutusi J. Uiga loomingus, kust kadunud tema varastele maalidele omane sipsiv pintslikiri ning tekkinud huvi motiivi suurema üldistuse vastu. Töös on näha suuremat vormi abstraheerimist ning lahtisemat pintslilööki, kuid endiselt köidavad pilku ka võluvad maalilised pinnad. Esiplaanil laiuv pruunikas toonides maapind vastandub taamal sinava järvesilmaga ning heleda taevaga

Maastik järvega, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük