49 Motiiv Pühajärvelt, Johannes Uiga on eelkõige tuntud Pühajärve maalijana. Kunstiajaloolane Mare Joonsalu on kirjutanud: „Kui noorena kunsti õppides tundus Uigale sinise ja rohelise kõrvutamine võõras, siis hiljem kujunes sellest üks armsamaid värvikombinatsioone. Neil kahel värvil laseb ta kokku kõlada väga erineva tugevuse ja intensiivsusega. /. . . / Tööd olid talle ilmselt väga südamelähedased. Tihedalt üksteise kõrvale asetatuna rippusid looduses maalitute kõrval Uiga ateljee ja korteri seintel. Justkui selleks, et ka talvel olla Pühajärve vaadetest ümbritsetud“. 1999 teater "Vanemuine" 49. Motiiv Pühajärvelt, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
49. Motiiv Pühajärvelt, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

49. Motiiv Pühajärvelt

1985. Õli, lõuend. 81x100. Signatuuriga.
Alghind: € 1900, lõpphind: € 1900
52. E-Kunstisalongi LII oksjon
11.11.2023 Tartu galeriis kell 13

Uiga on eelkõige tuntud Pühajärve maalijana. Kunstiajaloolane Mare Joonsalu on kirjutanud: „Kui noorena kunsti õppides tundus Uigale sinise ja rohelise kõrvutamine võõras, siis hiljem kujunes sellest üks armsamaid värvikombinatsioone. Neil kahel värvil laseb ta kokku kõlada väga erineva tugevuse ja intensiivsusega. /.../ Tööd olid talle ilmselt väga südamelähedased. Tihedalt üksteise kõrvale asetatuna rippusid looduses maalitute kõrval Uiga ateljee ja korteri seintel. Justkui selleks, et ka talvel olla Pühajärve vaadetest ümbritsetud“.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

49 Motiiv Pühajärvelt, Johannes

Johannes Uiga (1918–1998) 49 Motiiv Pühajärvelt 1985 Uiga on eelkõige tuntud Pühajärve maalijana. Kunstiajaloolane Mare Joonsalu on kirjutanud: „Kui noorena kunsti õppides tundus Uigale sinise ja rohelise kõrvutamine võõras, siis hiljem kujunes sellest üks armsamaid värvikombinatsioone. Neil kahel värvil laseb ta kokku kõlada väga erineva tugevuse ja intensiivsusega. /.../ Tööd olid talle ilmselt väga südamelähedased. Tihedalt üksteise kõrvale asetatuna rippusid looduses maalitute kõrval Uiga ateljee ja korteri seintel. Justkui selleks, et ka talvel olla Pühajärve vaadetest ümbritsetud“.

49. Motiiv Pühajärvelt, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük