Sügis Pühajärvel, Johannes Uiga Lõputud Pühajärve maastikud, kohati mõned esmapilgul väga sarnased, kuid süvenemisel ei leia autori loomingus kahte ühesugust pilti. Igas maalis näeme lummavat koloriiti ning suurepärast looduse tunnetust. Uiga hingab järvega samas rütmis. Ta paneb tähele igat muutust, igat nüanssi. Samas peegeldavad hilisemad Pühajärve maalid ka autori enda erinevaid emotsioone. "Sügis Pühajärvel“ on maalitud suure vormi üldistusega, värvilised metsatukad mõjuvad kummastavate mütakatena. Kompositsiooni keskmes olev veesilm toob töösse helenduvat valgust, mida toetab soojas hallikas koloriidis taevariba. 1999 teater "Vanemuine" Sügis Pühajärvel, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sügis Pühajärvel, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Sügis Pühajärvel

1993 Õli, lõuend. 73 x 100. Signatuuriga.
Alghind: € 13500/€863, lõpphind: € 14 000/ 895
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Lõputud Pühajärve maastikud, kohati mõned esmapilgul väga sarnased, kuid süvenemisel ei leia autori loomingus kahte ühesugust pilti. Igas maalis näeme lummavat koloriiti ning suurepärast looduse tunnetust. Uiga hingab järvega samas rütmis. Ta paneb tähele igat muutust, igat nüanssi. Samas peegeldavad hilisemad Pühajärve maalid ka autori enda erinevaid emotsioone.

"Sügis Pühajärvel“ on maalitud suure vormi üldistusega, värvilised metsatukad mõjuvad kummastavate mütakatena. Kompositsiooni keskmes olev veesilm toob töösse helenduvat valgust, mida toetab soojas hallikas koloriidis taevariba.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügis Pühajärvel, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Sügis Pühajärvel 1993 Õli, lõuend 73 x 100 Lõputud Pühajärve maastikud, kohati mõned esmapilgul väga sarnased, kuid süvenemisel ei leia autori loomingus kahte ühesugust pilti. Igas maalis näeme lummavat koloriiti ning suurepärast looduse tunnetust. Uiga hingab järvega samas rütmis. Ta paneb tähele igat muutust, igat nüanssi. Samas peegeldavad hilisemad Pühajärve maalid ka autori enda erinevaid emotsioone.
"Sügis Pühajärvel“ on maalitud suure vormi üldistusega, värvilised metsatukad mõjuvad kummastavate mütakatena. Kompositsiooni keskmes olev veesilm toob töösse helenduvat valgust, mida toetab soojas hallikas koloriidis taevariba.

Sügis Pühajärvel, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük