Pikajärve motiiv, Johannes Uiga 1960. aastad olid Eesti kunstis muutlikuks ning uuenduslikuks kümnendiks - areng abstraktsionismi suunas iseloomustas nii nooremaid kui ka juba küpsemaid kunstnikke, sh Elmar Kitse ja Aleksander Vardit. Ka viimase õpilase Johannes Uiga maalimaneer hakkas 1960. aastate alguses muutuma. Impressionistlik käsitlus taandus üldistava ja selge vormi ning jõulise kontuuri ees. Käesolev Lõuna-Eestis maalitud "Pikajärve motiiv" annab aimu Uiga muutunud kunstnikukäekirjast, mis on endiselt väga maaliline, kuid üllatab oma jõulisusega. Mare Joonsalu on kirjutanud: "Ka pärast õpinguteperioodi oli akvarell õlimaali kõrval Uiga väga armastatud ja kasutatud tehnika. /. . . / 1969. aastal esines Uiga Riia kunstimuuseumis esimesel eesti, läti ja leedu kunstnike akvarellinäitusel. /. . . / Uiga suutis publikut veenda oma haruldases interpreteerimisvõimes ja professionaalsuses. " 1999 teater "Vanemuine" Pikajärve motiiv, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pikajärve motiiv, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Pikajärve motiiv

1965 Akvarell, paber papil. Signatuuriga. 41x54
Alghind: € €425
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

1960. aastad olid Eesti kunstis muutlikuks ning uuenduslikuks
kümnendiks - areng abstraktsionismi suunas iseloomustas nii
nooremaid kui ka juba küpsemaid kunstnikke, sh Elmar Kitse ja
Aleksander Vardit. Ka viimase õpilase Johannes Uiga maalimaneer
hakkas 1960. aastate alguses muutuma. Impressionistlik
käsitlus taandus üldistava ja selge vormi ning jõulise kontuuri
ees. Käesolev Lõuna-Eestis maalitud "Pikajärve motiiv" annab
aimu Uiga muutunud kunstnikukäekirjast, mis on endiselt väga
maaliline, kuid üllatab oma jõulisusega. Mare Joonsalu on kirjutanud:
"Ka pärast õpinguteperioodi oli akvarell õlimaali kõrval
Uiga väga armastatud ja kasutatud tehnika. /.../ 1969. aastal
esines Uiga Riia kunstimuuseumis esimesel eesti, läti ja leedu
kunstnike akvarellinäitusel. /.../ Uiga suutis publikut veenda oma
haruldases interpreteerimisvõimes ja professionaalsuses."Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pikajärve motiiv, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Pikajärve motiiv 1965 Akvarell, paber papil Signatuuriga 1960. aastad olid Eesti kunstis muutlikuks ning uuenduslikukskümnendiks - areng abstraktsionismi suunas iseloomustas niinooremaid kui ka juba küpsemaid kunstnikke, sh Elmar Kitse jaAleksander Vardit. Ka viimase õpilase Johannes Uiga maalimaneerhakkas 1960. aastate alguses muutuma. Impressionistlikkäsitlus taandus üldistava ja selge vormi ning jõulise kontuuriees. Käesolev Lõuna-Eestis maalitud "Pikajärve motiiv" annabaimu Uiga muutunud kunstnikukäekirjast, mis on endiselt vägamaaliline, kuid üllatab oma jõulisusega. Mare Joonsalu on kirjutanud:"Ka pärast õpinguteperioodi oli akvarell õlimaali kõrvalUiga väga armastatud ja kasutatud tehnika. /.../ 1969. aastalesines Uiga Riia kunstimuuseumis esimesel eesti, läti ja leedukunstnike akvarellinäitusel. /.../ Uiga suutis publikut veenda omaharuldases interpreteerimisvõimes ja professionaalsuses."

Pikajärve motiiv, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük