Paarisakt, Johannes Uiga E-kunstisalongis Johannes Uiga astus kõrgemasse kunstikooli Pallas 1937. aastal, kus ta õppis mitmete tuntud kunstnike käe all, kes omavad olulist kohta eesti kunstiajaloos. Uiga varasem looming oligi tugevalt mõjutatud tema pikaaegse õpetaja Aleksander Vardi impressionistlikust maalilaadist. Niimoodi vastanduvadki tema loomingus väga tugevalt kaks poolt - alguses õrn ja pehme ning hiljem mehine ja jõuline pintslitöö. Maal “Paarisakt" kuulub kunstniku esimesse, nii-öelda pehmesse perioodi. Nimetatud tööd on kunstiteadlane Mari Joonsalu kõrvutanud ka Aleksander Vardi teosega “Kaksikakt" (Tartu Kunstimuuseum), millest nähtub õpetaja tugev autoriteet oma õpilasele. Kokkupuutepunkte on nii koloriidis kui valgusekäsitluses. Kui tänapäeval räägitakse Uigast eelkõige loodusmaalide autorina, siis kooliajal kuulusid tema parimad saavutused just aktimaali ja -joonistuse valdkonda. “Paarisakt" on ära toodud Johannes Uiga autobiograafias (Mare Joonsalu, 2009) leheküljel 10. Johannes Uiga tõeline muusa oli loodus ning eelkõige järvesilmad. Motiive oma maalidele leidis ta peamiselt Lõuna-Eestist, peamiselt Pühajärve ümbrusest. Pallase meistrite looming Paarisakt, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Paarisakt, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Paarisakt

1940ndad Õli, lõuend 100 x 65
Alghind: 39000/€2492
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Johannes Uiga astus kõrgemasse kunstikooli Pallas 1937. aastal, kus ta õppis mitmete tuntud kunstnike käe all, kes omavad olulist kohta eesti kunstiajaloos. Uiga varasem looming oligi tugevalt mõjutatud tema pikaaegse õpetaja Aleksander Vardi impressionistlikust maalilaadist. Niimoodi vastanduvadki tema loomingus väga tugevalt kaks poolt - alguses õrn ja pehme ning hiljem mehine ja jõuline pintslitöö.
Maal “Paarisakt" kuulub kunstniku esimesse, nii-öelda pehmesse perioodi. Nimetatud tööd on kunstiteadlane Mari Joonsalu kõrvutanud ka Aleksander Vardi teosega “Kaksikakt" (Tartu Kunstimuuseum), millest nähtub õpetaja tugev autoriteet oma õpilasele. Kokkupuutepunkte on nii koloriidis kui valgusekäsitluses.
Kui tänapäeval räägitakse Uigast eelkõige loodusmaalide autorina, siis kooliajal kuulusid tema parimad saavutused just aktimaali ja -joonistuse valdkonda.
“Paarisakt" on ära toodud Johannes Uiga autobiograafias (Mare Joonsalu, 2009) leheküljel 10.
Johannes Uiga tõeline muusa oli loodus ning eelkõige järvesilmad. Motiive oma maalidele leidis ta peamiselt Lõuna-Eestist, peamiselt Pühajärve ümbrusest.



Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitel



Viimati lisatud teosed



Otsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi



  —  

Vaata teemade järgi



Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Paarisakt, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Johannes Uiga (1918–1998) Paarisakt 1940ndad Õli, lõuend 100 x 65 Alghind: 39000/€2492 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Johannes Uiga astus kõrgemasse kunstikooli Pallas 1937. aastal, kus ta õppis mitmete tuntud kunstnike käe all, kes omavad olulist kohta eesti kunstiajaloos. Uiga varasem looming oligi tugevalt mõjutatud tema pikaaegse õpetaja Aleksander Vardi impressionistlikust maalilaadist. Niimoodi vastanduvadki tema loomingus väga tugevalt kaks poolt - alguses õrn ja pehme ning hiljem mehine ja jõuline pintslitöö. Maal “Paarisakt" kuulub kunstniku esimesse, nii-öelda pehmesse perioodi. Nimetatud tööd on kunstiteadlane Mari Joonsalu kõrvutanud ka Aleksander Vardi teosega “Kaksikakt" (Tartu Kunstimuuseum), millest nähtub õpetaja tugev autoriteet oma õpilasele. Kokkupuutepunkte on nii koloriidis kui valgusekäsitluses. Kui tänapäeval räägitakse Uigast eelkõige loodusmaalide autorina, siis kooliajal kuulusid tema parimad saavutused just aktimaali ja -joonistuse valdkonda. “Paarisakt" on ära toodud Johannes Uiga autobiograafias (Mare Joonsalu, 2009) leheküljel 10.Johannes Uiga tõeline muusa oli loodus ning eelkõige järvesilmad. Motiive oma maalidele leidis ta peamiselt Lõuna-Eestist, peamiselt Pühajärve ümbrusest.

Paarisakt, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük