Vana daam Plaat, Eduard Kunstiteadlane Mai Levin kirjutab kunstniku monograafias: “Wiiralti otsingute mitmepalgelisusest annab tunnistust “Vana daam", mille juuste ja näo osas on kasutatud lainelist spiraalset viirutust valge (akvatinta) joonega, mis paneb kujutatava tumedal foonil veidi salapäraselt helendama. Seegi töö on tehtud ühe Dresdeni aegse joonistuse järgi. " Plaadil võlub ka kunstniku signatuur, mis on graveeritud peene, elegantse joonega. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Vana daam. Plaat, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vana daam. Plaat, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Vana daam. Plaat

1925 Akvatinta, ofort. 32,2 x 19,7. Signeeritud
Alghind: € 7000/€447, lõpphind: € 7 000/ 447
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

Kunstiteadlane Mai Levin kirjutab kunstniku monograafias: “Wiiralti otsingute mitmepalgelisusest annab tunnistust “Vana daam", mille juuste ja näo osas on kasutatud lainelist spiraalset viirutust valge (akvatinta) joonega, mis paneb kujutatava tumedal foonil veidi salapäraselt helendama. Seegi töö on tehtud ühe Dresdeni aegse joonistuse järgi." Plaadil võlub ka kunstniku signatuur, mis on graveeritud peene, elegantse joonega.Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vana daam Plaat, Eduard

Eduard Wiiralt (1892-1954) Vana daam Plaat 1925 Akvatinta, ofort Kunstiteadlane Mai Levin kirjutab kunstniku monograafias: “Wiiralti otsingute mitmepalgelisusest annab tunnistust “Vana daam", mille juuste ja näo osas on kasutatud lainelist spiraalset viirutust valge (akvatinta) joonega, mis paneb kujutatava tumedal foonil veidi salapäraselt helendama. Seegi töö on tehtud ühe Dresdeni aegse joonistuse järgi." Plaadil võlub ka kunstniku signatuur, mis on graveeritud peene, elegantse joonega.

Vana daam. Plaat, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük