MONIKA, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Lapsed olid Wiiralti armastatumateks tegelasteks - esi-mesed portreed väikestest modellidest ilmuvad tema loomingusse juba noorusaastail. "Monika“ kuulub maestro Eesti perioodi küpsemate tööde hulka. Leht kujutab tegelikult kolmikportreed ühest ja samast noorest tütarlapsest. Võlub modelli tõsidus ja tema näo väljendusrikkus. Tütarlaps istub laua taga, pilk suunatud kunstnikule, tema käed lebavad risti lauaplaadil. Lapse ilme on kinnine, huuled kokkusurutud. Kogu modelli olekus on reserveeritust, endasse süvenemist. Eraldi-seisvaks kompositsiooni osaks on vaasis olev sügiseste lillede kimp. Wiiralt näitab ennast antud töös ka kui suurepärast metsotintotehnika meistrit. Lehe toonide üleminekud on sametised ja varjunditerohked. Meistrilt rahvale MONIKA, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
MONIKA, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1961)

MONIKA

1942. Metsotinto, paber. pl. 49,2x31,8. Signatuuriga.
Alghind: 26000/€1662
12. Meistrite teosed
23.10.2004 Mustpeade Maja

Lapsed olid Wiiralti armastatumateks tegelasteks - esi-mesed portreed väikestest modellidest ilmuvad tema loomingusse juba noorusaastail. "Monika“ kuulub maestro Eesti perioodi küpsemate tööde hulka. Leht kujutab tegelikult kolmikportreed ühest ja samast noorest tütarlapsest. Võlub modelli tõsidus ja tema näo väljendusrikkus. Tütarlaps istub laua taga, pilk suunatud kunstnikule, tema käed lebavad risti lauaplaadil. Lapse ilme on kinnine, huuled kokkusurutud. Kogu modelli olekus on reserveeritust, endasse süvenemist. Eraldi-seisvaks kompositsiooni osaks on vaasis olev sügiseste lillede kimp. Wiiralt näitab ennast antud töös ka kui suurepärast metsotintotehnika meistrit. Lehe toonide üleminekud on sametised ja varjunditerohked.Eduard Wiiralt (1892-1961)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

MONIKA, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Eduard Wiiralt (1892-1961) MONIKA 1942 Metsotinto, paber Lapsed olid Wiiralti armastatumateks tegelasteks - esi-mesed portreed väikestest modellidest ilmuvad tema loomingusse juba noorusaastail. "Monika“ kuulub maestro Eesti perioodi küpsemate tööde hulka. Leht kujutab tegelikult kolmikportreed ühest ja samast noorest tütarlapsest. Võlub modelli tõsidus ja tema näo väljendusrikkus. Tütarlaps istub laua taga, pilk suunatud kunstnikule, tema käed lebavad risti lauaplaadil. Lapse ilme on kinnine, huuled kokkusurutud. Kogu modelli olekus on reserveeritust, endasse süvenemist. Eraldi-seisvaks kompositsiooni osaks on vaasis olev sügiseste lillede kimp. Wiiralt näitab ennast antud töös ka kui suurepärast metsotintotehnika meistrit. Lehe toonide üleminekud on sametised ja varjunditerohked.

MONIKA, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük