Mehe portree (kunstnik M Wiiralt lõi 1937. aasta lõpul kaks kuivnõelaportreed oma sõbrast kunstnik Martin Baerist viimase ateljees rue du Bacil, kus Wiiralt teda graafika alal juhendas. Mõlemad portreed on loodud mõnepäevase vahega, kus esimene "M. Baeri raamatuga" on staatilisem ning teine "Mehe portree" aga märksa ekspressiivsem. Mai Levin kirjeldab käesolevat graafilist lehte Eduard Wiiralti monograafias (1998): "M. Baer on siin kuklasse heidetud peaga, kaeluse juurde tõstetud kätega, otsekui igatseks ta vabamalt hingata. Modell näib olevat haaratud mingist tundepuhangust, rakursis nägu ning ka viimases variandis nähtavad käte asendi otsingud annavad portreele dünaamilisuse. Nägu on meisterlikult modelleeritud, rinnapartii mõne joonega skitseeritud, et koondada tähelepanu väljendusrikastele kätele. Mitte juhuslikult pole teose nimetuseks lihtsalt "Mehe portree“ - eelmisega võrreldes on ta hoopis üldistavam, väljendades inimlikku vabaduse- ja ideaalijanu. " 2002 Mehe portree (kunstnik M. Baer), Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Mehe portree (kunstnik M. Baer), Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Mehe portree (kunstnik M. Baer)

15.XII 1937 Kuivnõel, paber kleebitud papile. Signatuuriga. Plm 41,1x26,7
Alghind: € €1100, lõpphind: € 1 100
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Wiiralt lõi 1937. aasta lõpul kaks kuivnõelaportreed oma sõbrast
kunstnik Martin Baerist viimase ateljees rue du Bacil, kus
Wiiralt teda graafika alal juhendas. Mõlemad portreed on
loodud mõnepäevase vahega, kus esimene "M. Baeri raamatuga"
on staatilisem ning teine "Mehe portree" aga märksa
ekspressiivsem. Mai Levin kirjeldab käesolevat graafilist lehte
Eduard Wiiralti monograafias (1998): "M. Baer on siin kuklasse
heidetud peaga, kaeluse juurde tõstetud kätega, otsekui igatseks ta
vabamalt hingata. Modell näib olevat haaratud mingist tundepuhangust,
rakursis nägu ning ka viimases variandis nähtavad käte
asendi otsingud annavad portreele dünaamilisuse. Nägu on meisterlikult
modelleeritud, rinnapartii mõne joonega skitseeritud, et
koondada tähelepanu väljendusrikastele kätele. Mitte juhuslikult
pole teose nimetuseks lihtsalt "Mehe portree“ - eelmisega võrreldes
on ta hoopis üldistavam, väljendades inimlikku vabaduse- ja
ideaalijanu."Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mehe portree (kunstnik M

Eduard Wiiralt (1892-1954) Mehe portree (kunstnik M Baer) 15 Wiiralt lõi 1937. aasta lõpul kaks kuivnõelaportreed oma sõbrastkunstnik Martin Baerist viimase ateljees rue du Bacil, kusWiiralt teda graafika alal juhendas. Mõlemad portreed onloodud mõnepäevase vahega, kus esimene "M. Baeri raamatuga"on staatilisem ning teine "Mehe portree" aga märksaekspressiivsem. Mai Levin kirjeldab käesolevat graafilist lehteEduard Wiiralti monograafias (1998): "M. Baer on siin kuklasseheidetud peaga, kaeluse juurde tõstetud kätega, otsekui igatseks tavabamalt hingata. Modell näib olevat haaratud mingist tundepuhangust,rakursis nägu ning ka viimases variandis nähtavad käteasendi otsingud annavad portreele dünaamilisuse. Nägu on meisterlikultmodelleeritud, rinnapartii mõne joonega skitseeritud, etkoondada tähelepanu väljendusrikastele kätele. Mitte juhuslikultpole teose nimetuseks lihtsalt "Mehe portree“ - eelmisega võrreldeson ta hoopis üldistavam, väljendades inimlikku vabaduse- jaideaalijanu."

Mehe portree (kunstnik M. Baer), Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük