Illustratsioon “Dekameronile", Eduard Wiiralt Kirjastus Trianon soovis tellida Eduard Wiiraltilt ka illustratsioonid G. Boccaccio “Dekameronile", kuid kunstnikku hirmutas töö mahukus. Eduard Wiiraltil valmis “Dekameronile" ainult kaks illustratsiooni, kuna Wiiralt loobus suurest tellimusest ning pühendus vabaloomingule. Huvitavamaks kahest valminust on Mai Levin pidanud just kompositsiooni nunnadega. Taas köidab Wiiralti tehniline meisterlikkus, kuid samas on nauditav ka teema käsitlus, kus võidutseb meeleline kirg. Illustratsioon “Dekameronile". , Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Illustratsioon “Dekameronile
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Illustratsioon “Dekameronile".

1929 Ofort. Plaat 28 x 22,3
Signatuuriga.
Alghind: € 19000/€1214
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Kirjastus Trianon soovis tellida Eduard Wiiraltilt ka
illustratsioonid G. Boccaccio “Dekameronile", kuid
kunstnikku hirmutas töö mahukus. Eduard Wiiraltil
valmis “Dekameronile" ainult kaks illustratsiooni, kuna
Wiiralt loobus suurest tellimusest ning pühendus
vabaloomingule. Huvitavamaks kahest valminust on Mai
Levin pidanud just kompositsiooni nunnadega. Taas
köidab Wiiralti tehniline meisterlikkus, kuid samas on
nauditav ka teema käsitlus, kus võidutseb meeleline kirg.Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Illustratsioon “Dekameronile", Eduard Wiiralt

Kirjastus Trianon soovis tellida Eduard Wiiraltilt kaillustratsioonid G. Boccaccio “Dekameronile", kuidkunstnikku hirmutas töö mahukus. Eduard Wiiraltilvalmis “Dekameronile" ainult kaks illustratsiooni, kunaWiiralt loobus suurest tellimusest ning pühendusvabaloomingule. Huvitavamaks kahest valminust on MaiLevin pidanud just kompositsiooni nunnadega. Taasköidab Wiiralti tehniline meisterlikkus, kuid samas onnauditav ka teema käsitlus, kus võidutseb meeleline kirg.

Illustratsioon “Dekameronile". , Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük