Istuv daam, Eduard Wiiralt Wiiralt saabus taas Tallinnasse 25. septembril 1939. aastal. Ajad oli ärevad ning Eesti elas lühikese ajaga üle mitmeid vapustusi. Meister sukeldus aga kodumaale naastes töösse. Valmisid mitmed tuntumad ja armastatumad lehed, mis sümboliseerivad ajastu traagikat ning on kantud ärevatest mõtetest. Üheks omanäolisemaks tööks neil aastail on metsotinto tehnikas "Istuv daam". Esmalt kasutas maestro sama modelli töös "Tütarlaps kirju salliga", kuid hoopis teisest vaatenurgast on teda kujutatud järgnevas töös. Daami peenutsev poos ja näoilme on ilmekalt üleolevad. Kunstnik on hoolikalt plaadile graveerinud naise sõrmed ning nende hoiaku. Kätele on Wiiralt tähelepanu pööranud ka oma varasemates töödes, meenub Kr. Raua portree. "Istuva daami" käed on aga hoopis erinevad, need on koketeerivad ja samas jäigad. Vaimustusega andis Wiiralt metsotintotehnikas edasi modelli musta sametist kleidi erinevaid varjundeid ning kaeluse pitsi a¾uurset ruudustikku ja õhulise loori voldistikke. Nii süüvis maestro metsotintotehnika saladustesse, saavutades selles suure meisterlikkuse 2002 Istuv daam, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Istuv daam, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Istuv daam

1941 Metsotinto, Plm 49,5X32. Signatuuriga.
Alghind: € 16000/€1023, lõpphind: € 33 000/ 2 109
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Wiiralt saabus taas Tallinnasse 25. septembril 1939. aastal. Ajad oli ärevad ning Eesti elas lühikese ajaga üle mitmeid vapustusi. Meister sukeldus aga kodumaale naastes töösse. Valmisid mitmed tuntumad ja armastatumad lehed, mis sümboliseerivad ajastu traagikat ning on kantud ärevatest mõtetest. Üheks omanäolisemaks tööks neil aastail on metsotinto tehnikas "Istuv daam". Esmalt kasutas maestro sama modelli töös "Tütarlaps kirju salliga", kuid hoopis teisest vaatenurgast on teda kujutatud järgnevas töös. Daami peenutsev poos ja näoilme on ilmekalt üleolevad. Kunstnik on hoolikalt plaadile graveerinud naise sõrmed ning nende hoiaku. Kätele on Wiiralt tähelepanu pööranud ka oma varasemates töödes, meenub Kr. Raua portree. "Istuva daami" käed on aga hoopis erinevad, need on koketeerivad ja samas jäigad. Vaimustusega andis Wiiralt metsotintotehnikas edasi modelli musta sametist kleidi erinevaid varjundeid ning kaeluse pitsi a¾uurset ruudustikku ja õhulise loori voldistikke. Nii süüvis maestro metsotintotehnika saladustesse, saavutades selles suure meisterlikkuseEduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Istuv daam, Eduard Wiiralt

Eduard Wiiralt (1892-1954) Istuv daam 1941 Metsotinto, Plm 49,5X32 Signatuuriga Wiiralt saabus taas Tallinnasse 25. septembril 1939. aastal. Ajad oli ärevad ning Eesti elas lühikese ajaga üle mitmeid vapustusi. Meister sukeldus aga kodumaale naastes töösse. Valmisid mitmed tuntumad ja armastatumad lehed, mis sümboliseerivad ajastu traagikat ning on kantud ärevatest mõtetest. Üheks omanäolisemaks tööks neil aastail on metsotinto tehnikas "Istuv daam". Esmalt kasutas maestro sama modelli töös "Tütarlaps kirju salliga", kuid hoopis teisest vaatenurgast on teda kujutatud järgnevas töös. Daami peenutsev poos ja näoilme on ilmekalt üleolevad. Kunstnik on hoolikalt plaadile graveerinud naise sõrmed ning nende hoiaku. Kätele on Wiiralt tähelepanu pööranud ka oma varasemates töödes, meenub Kr. Raua portree. "Istuva daami" käed on aga hoopis erinevad, need on koketeerivad ja samas jäigad. Vaimustusega andis Wiiralt metsotintotehnikas edasi modelli musta sametist kleidi erinevaid varjundeid ning kaeluse pitsi a¾uurset ruudustikku ja õhulise loori voldistikke. Nii süüvis maestro metsotintotehnika saladustesse, saavutades selles suure meisterlikkuse

Istuv daam, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük