Kristjan Raua portree, Eduard Peale pikka võõrsil olekut saabus Wiiralt sõja eelõhtul taas kodumaale. Kunstniku esimeseks suuremaks tööks kodumaal oli Kristjan Raua portree. Mai Levin kirjutas: "Juba 2. oktoobril, nädal pärast Eestisse saabumist külastas Wiiralt Kristjan Rauda tema kodus Nõmmel ning arvatavasti lepiti siis portreteerimise asjus kokku. ". Töö tegelik algus oli detsembris ning proovitrükini jõudis kunstnik detsembri lõpus. Tiraaþi trükkimine jäi juba järgnevasse aastasse, mis oli kuulutatud Kristjan Raua nimeliseks kunstiaastaks. Aasta algas 3. märtsil 1940 ja kestis 1. märtsini 1941. Wiiralti portree kujutab rahulikus poosis, mõtlikul ilmel istuvat kunstnikku. Erilist tähelepanu on pööratud meistri kätele, mis on suure armastusega välja töötatud. Kuivnõela tehnikas plaat on kohati kaetud tihedalt katkendliku viirutusega. Proovitrükis on töö foon heledam ning vestil puudub hilisemas variandis lisandunud uurikett ja kolmas lahtine vestinööp. Tegu on huvitava tõmmisega, mis demonstreerib kunstniku tööprotsessi. Töö pärineb Johannes Mikkeli kunstikogust. Meistrilt rahvale Kristjan Raua portree, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kristjan Raua portree, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1961)

Kristjan Raua portree

1939 Kuivnõel. Signatuuriga. Plm.51,5x33.
Alghind: 32000/€2045
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Peale pikka võõrsil olekut saabus Wiiralt sõja eelõhtul taas
kodumaale. Kunstniku esimeseks suuremaks tööks kodumaal oli
Kristjan Raua portree. Mai Levin kirjutas: "Juba 2. oktoobril, nädal
pärast Eestisse saabumist külastas Wiiralt Kristjan Rauda tema
kodus Nõmmel ning arvatavasti lepiti siis portreteerimise asjus
kokku.". Töö tegelik algus oli detsembris ning proovitrükini jõudis
kunstnik detsembri lõpus. Tiraaþi trükkimine jäi juba järgnevasse
aastasse, mis oli kuulutatud Kristjan Raua nimeliseks
kunstiaastaks. Aasta algas 3. märtsil 1940 ja kestis 1. märtsini
1941. Wiiralti portree kujutab rahulikus poosis, mõtlikul ilmel
istuvat kunstnikku. Erilist tähelepanu on pööratud meistri kätele,
mis on suure armastusega välja töötatud. Kuivnõela tehnikas plaat
on kohati kaetud tihedalt katkendliku viirutusega. Proovitrükis on
töö foon heledam ning vestil puudub hilisemas variandis
lisandunud uurikett ja kolmas lahtine vestinööp. Tegu on huvitava
tõmmisega, mis demonstreerib kunstniku tööprotsessi.


Töö pärineb Johannes Mikkeli kunstikogust.Eduard Wiiralt (1892-1961)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kristjan Raua portree, Eduard

Eduard Wiiralt (1892-1961) Kristjan Raua portree 1939 Kuivnõel Signatuuriga Peale pikka võõrsil olekut saabus Wiiralt sõja eelõhtul taaskodumaale. Kunstniku esimeseks suuremaks tööks kodumaal oliKristjan Raua portree. Mai Levin kirjutas: "Juba 2. oktoobril, nädalpärast Eestisse saabumist külastas Wiiralt Kristjan Rauda temakodus Nõmmel ning arvatavasti lepiti siis portreteerimise asjuskokku.". Töö tegelik algus oli detsembris ning proovitrükini jõudiskunstnik detsembri lõpus. Tiraaþi trükkimine jäi juba järgnevasseaastasse, mis oli kuulutatud Kristjan Raua nimelisekskunstiaastaks. Aasta algas 3. märtsil 1940 ja kestis 1. märtsini1941. Wiiralti portree kujutab rahulikus poosis, mõtlikul ilmelistuvat kunstnikku. Erilist tähelepanu on pööratud meistri kätele,mis on suure armastusega välja töötatud. Kuivnõela tehnikas plaaton kohati kaetud tihedalt katkendliku viirutusega. Proovitrükis ontöö foon heledam ning vestil puudub hilisemas variandislisandunud uurikett ja kolmas lahtine vestinööp. Tegu on huvitavatõmmisega, mis demonstreerib kunstniku tööprotsessi.
Töö pärineb Johannes Mikkeli kunstikogust.

Kristjan Raua portree, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük