Natüürmort, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Käesoleva teose tellis Wiiraltilt prantslane Paul Durupt raamatu "La gravure sur cuivre et l´impression en taille-douce" (Paris: La Tradition 1951) metsotinto tehnikat tutvustava peatüki juurde. Erinevaid sügavtrükitehnikaid tutvustavale raamatule tegi Wiiralt illustratsiooni lillede ja puuviljadega. Teos on illustratsiooni II seisund, kus natüürmordile on lisatud remark: käsi õunaga (selle graveerimisel kasutas Wiiralt Ada Sullingu kätt joonistuselt "Eesti neiu ja käte joonis" 1942). Illustratsioonil, mis raamatusse jõudis (III seisund), on remark eemaldatud. Kunstiajaloolane Mai Levin on kirjutanud: "Wiiralti valimine üheks selle esindusliku käsiraamatu illustreerijaks tähendas suurt tunnustust spetsialistide poolt. " 2002 Natüürmort, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Natüürmort

1950 Metsotinto, paber. Signatuuriga. Km 17,2x10,5
Alghind: € €1600
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Käesoleva teose tellis Wiiraltilt prantslane Paul Durupt raamatu
"La gravure sur cuivre et l´impression en taille-douce" (Paris:
La Tradition 1951) metsotinto tehnikat tutvustava peatüki
juurde. Erinevaid sügavtrükitehnikaid tutvustavale raamatule
tegi Wiiralt illustratsiooni lillede ja puuviljadega. Teos on illustratsiooni
II seisund, kus natüürmordile on lisatud remark: käsi
õunaga (selle graveerimisel kasutas Wiiralt Ada Sullingu kätt
joonistuselt "Eesti neiu ja käte joonis" 1942). Illustratsioonil,
mis raamatusse jõudis (III seisund), on remark eemaldatud.
Kunstiajaloolane Mai Levin on kirjutanud: "Wiiralti valimine
üheks selle esindusliku käsiraamatu illustreerijaks tähendas
suurt tunnustust spetsialistide poolt."Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Eduard Wiiralt (1892-1954) Natüürmort 1950 Metsotinto, paber Signatuuriga Käesoleva teose tellis Wiiraltilt prantslane Paul Durupt raamatu"La gravure sur cuivre et l´impression en taille-douce" (Paris:La Tradition 1951) metsotinto tehnikat tutvustava peatükijuurde. Erinevaid sügavtrükitehnikaid tutvustavale raamatuletegi Wiiralt illustratsiooni lillede ja puuviljadega. Teos on illustratsiooniII seisund, kus natüürmordile on lisatud remark: käsiõunaga (selle graveerimisel kasutas Wiiralt Ada Sullingu kättjoonistuselt "Eesti neiu ja käte joonis" 1942). Illustratsioonil,mis raamatusse jõudis (III seisund), on remark eemaldatud.Kunstiajaloolane Mai Levin on kirjutanud: "Wiiralti valimineüheks selle esindusliku käsiraamatu illustreerijaks tähendassuurt tunnustust spetsialistide poolt."

Natüürmort, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük