Poolakt (Astrid), Eduard Wiiralt Eduard Wiiralti loomingus on aktizanril tähelepanuväärne kohta. Tema töis on nii meelaid kurtisaanlikke naisi kui ka häbelikke kaunitare. Eestisse saabudes otsis kunstnik endale modelli, kes oleks nõus aktina poseerima. Tantsijanna Astrid Arak oli nõus kunstnikule poosima poolaktina. Wiiraltile iseloomulikult valmis eelnevalt töö "Lamav akt", kus ta esmakordselt kasutas modellina A. Arakut. Seejärel alustas ta tööd oma kuivnõelatehnikas "Poolakti" kallal, mis on tuntud ka "Astridi" nime all. Neiu oli riietatud triibulisse seelikusse, mis tõi esile tema figuuri sihvakuse. Modelli ujedust rõhutab ka mahalöödud pilk ning kohmetu käte hoiak. Tehnika andis kunstnikule võimaluse modelleerida kehakumerusi lühikeste, katkendlike joontega, mille võrgustiku tihedus loob maalilised hele-tumedad toonide üleminekud. Töö trükkimist alustas Wiiralt Mai Levini andmetel oktoobri lõpus. Nii valmis üks kunstniku Eestis loodud kaunimaid gravüüre "Astrid". 2002 Poolakt (Astrid), Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Poolakt (Astrid), Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Poolakt (Astrid)

1943 Kuivnõel, paber. Plm. 48 x 32,5. Signatuuriga.
Alghind: € 26000/€1662, lõpphind: € 34 500/ 2 205
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Eduard Wiiralti loomingus on aktizanril tähelepanuväärne kohta.
Tema töis on nii meelaid kurtisaanlikke naisi kui ka häbelikke
kaunitare. Eestisse saabudes otsis kunstnik endale modelli, kes
oleks nõus aktina poseerima. Tantsijanna Astrid Arak oli nõus
kunstnikule poosima poolaktina. Wiiraltile iseloomulikult valmis
eelnevalt töö "Lamav akt", kus ta esmakordselt kasutas modellina
A. Arakut. Seejärel alustas ta tööd oma kuivnõelatehnikas
"Poolakti" kallal, mis on tuntud ka "Astridi" nime all. Neiu oli
riietatud triibulisse seelikusse, mis tõi esile tema figuuri sihvakuse.
Modelli ujedust rõhutab ka mahalöödud pilk ning kohmetu käte
hoiak. Tehnika andis kunstnikule võimaluse modelleerida
kehakumerusi lühikeste, katkendlike joontega, mille võrgustiku
tihedus loob maalilised hele-tumedad toonide üleminekud. Töö
trükkimist alustas Wiiralt Mai Levini andmetel oktoobri lõpus. Nii
valmis üks kunstniku Eestis loodud kaunimaid gravüüre "Astrid".Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Poolakt (Astrid), Eduard Wiiralt

Eduard Wiiralt (1892-1954) Poolakt (Astrid) 1943 Kuivnõel, paber Plm Eduard Wiiralti loomingus on aktizanril tähelepanuväärne kohta.Tema töis on nii meelaid kurtisaanlikke naisi kui ka häbelikkekaunitare. Eestisse saabudes otsis kunstnik endale modelli, kesoleks nõus aktina poseerima. Tantsijanna Astrid Arak oli nõuskunstnikule poosima poolaktina. Wiiraltile iseloomulikult valmiseelnevalt töö "Lamav akt", kus ta esmakordselt kasutas modellinaA. Arakut. Seejärel alustas ta tööd oma kuivnõelatehnikas"Poolakti" kallal, mis on tuntud ka "Astridi" nime all. Neiu oliriietatud triibulisse seelikusse, mis tõi esile tema figuuri sihvakuse.Modelli ujedust rõhutab ka mahalöödud pilk ning kohmetu kätehoiak. Tehnika andis kunstnikule võimaluse modelleeridakehakumerusi lühikeste, katkendlike joontega, mille võrgustikutihedus loob maalilised hele-tumedad toonide üleminekud. Töötrükkimist alustas Wiiralt Mai Levini andmetel oktoobri lõpus. Niivalmis üks kunstniku Eestis loodud kaunimaid gravüüre "Astrid".

Poolakt (Astrid), Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük