Maastik Pariisi lähedal, Eduard Maastik oli varasemas Eduard Wiiralti loomingus teisejärgulise tähtsusega, esmakordselt jäädvustas ta lopsakat loodust oma 1934. aastal valminud gravüüris "Aktid maastikus". Varasemal ajal köitis Wiiraltit linna keskkond oma pahede ning mitmekesise eluga. Kunstniku muutumisi iseloomustas Mai Levin: "…tema pürgimine klassikalise lihtsuse ja selguse ning suure vormi poole, igatsus harmoonia järele, mida ta nüüdsest peale otsib loodusest ja looduslähedasest inimesest, avaldub eriti ilmekalt pehmelakilehes "Aktid maastikus. " Samu tendentse jätkab kunstnik 1937. aastal valminud ofordis "Maastik Pariisi lähedal". Nüüdsest ilmub maastik ka kunstniku teistesse gravüüridesse, seda näeb töös "Lamav tiiger" ning mitmetes Maroko-ainelistes lehtedes. Wiiralti sõja-eelsed tööde tiraaþid ei ole suured M. Levini andmeil on "Maastikku Pariisi lähedal" trükitud 25 tõmmist. Töö tehniline teostus on meisterlik, kunstnik demonstreerib end suurepärase oforditehnika valdajana. Meistrilt rahvale Maastik Pariisi lähedal, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Maastik Pariisi lähedal, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Maastik Pariisi lähedal

1937 Ofort, paber. Plm. 33,2 x 44,5. Signatuuriga.
Alghind: 23 500/ € 1 502, lõpphind: € 27 000/ 1 725
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Maastik oli varasemas Eduard Wiiralti loomingus teisejärgulisetähtsusega, esmakordselt jäädvustas ta lopsakat loodust oma 1934.aastal valminud gravüüris "Aktid maastikus". Varasemal ajal köitisWiiraltit linna keskkond oma pahede ning mitmekesise eluga.Kunstniku muutumisi iseloomustas Mai Levin: "…tema pürgimineklassikalise lihtsuse ja selguse ning suure vormi poole,igatsus harmoonia järele, mida ta nüüdsest peale otsib loodusest jalooduslähedasest inimesest, avaldub eriti ilmekalt pehmelakilehes"Aktid maastikus." Samu tendentse jätkab kunstnik 1937. aastalvalminud ofordis "Maastik Pariisi lähedal". Nüüdsest ilmubmaastik ka kunstniku teistesse gravüüridesse, seda näeb töös"Lamav tiiger" ning mitmetes Maroko-ainelistes lehtedes. Wiiraltisõja-eelsed tööde tiraaþid ei ole suured M. Levini andmeil on"Maastikku Pariisi lähedal" trükitud 25 tõmmist. Töö tehnilineteostus on meisterlik, kunstnik demonstreerib end suurepäraseoforditehnika valdajana.Eduard Wiiralt
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik Pariisi lähedal, Eduard

Eduard Wiiralt Maastik Pariisi lähedal 1937 Ofort, paber Plm Maastik oli varasemas Eduard Wiiralti loomingus teisejärgulisetähtsusega, esmakordselt jäädvustas ta lopsakat loodust oma 1934.aastal valminud gravüüris "Aktid maastikus". Varasemal ajal köitisWiiraltit linna keskkond oma pahede ning mitmekesise eluga.Kunstniku muutumisi iseloomustas Mai Levin: "…tema pürgimineklassikalise lihtsuse ja selguse ning suure vormi poole,igatsus harmoonia järele, mida ta nüüdsest peale otsib loodusest jalooduslähedasest inimesest, avaldub eriti ilmekalt pehmelakilehes"Aktid maastikus." Samu tendentse jätkab kunstnik 1937. aastalvalminud ofordis "Maastik Pariisi lähedal". Nüüdsest ilmubmaastik ka kunstniku teistesse gravüüridesse, seda näeb töös"Lamav tiiger" ning mitmetes Maroko-ainelistes lehtedes. Wiiraltisõja-eelsed tööde tiraaþid ei ole suured M. Levini andmeil on"Maastikku Pariisi lähedal" trükitud 25 tõmmist. Töö tehnilineteostus on meisterlik, kunstnik demonstreerib end suurepäraseoforditehnika valdajana.

Maastik Pariisi lähedal, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük