Tütarlaps allikal (Istuv naine), Eduard Wiiralti naasmine kodumaale 25. septembril 1939. aastal oli seotud Saksamaa kallatungiga Poolale ning sõjapuhkemisega. Esialgu kulus aeg oma asjade korraldamiseks ning elamise sisseseadmiseks Tallinnas. Tema esimeseks tööks kodumaal oli kunstnik Kristjan Raua portree. Wiiralt viimistles ja lõpetas esialgu ka Maroko-ainelisi töid. Kunstniku esimeste kodumaal valminud tööde hulka kuulub ka pehmelaki tehnikas "Istuv naine", mida on nimetatud ka "Tütarlaps allikal". Gravüüri loomisel kasutas kunstnik oma Pariisis valminud aktijoonistusi, kuna Eestist ei olnud ta veel endale modelli leidnud. Vastvalminud lehte eksponeeris Wiiralt juba samal aastal mitmel näitusel, kuna uudisloomingut oli vähe. "Tütarlaps allikal" oli väljas KKSKV kevadnäitusel ning kohvikus "Colombia" toimunud väljapanekul. Meistrilt rahvale Tütarlaps allikal (Istuv naine), Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Tütarlaps allikal (Istuv naine), Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Tütarlaps allikal (Istuv naine)

1940 Pehmelakk, paber. Plm.49,1 x 31,8. Signatuuriga.
Alghind: 34 000/ € 2 173, lõpphind: € 40 000/ 2 556
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Eduard Wiiralti naasmine kodumaale 25. septembril 1939. aastaloli seotud Saksamaa kallatungiga Poolale ning sõjapuhkemisega.Esialgu kulus aeg oma asjade korraldamiseks ning elamisesisseseadmiseks Tallinnas. Tema esimeseks tööks kodumaal olikunstnik Kristjan Raua portree. Wiiralt viimistles ja lõpetasesialgu ka Maroko-ainelisi töid. Kunstniku esimeste kodumaalvalminud tööde hulka kuulub ka pehmelaki tehnikas "Istuv naine",mida on nimetatud ka "Tütarlaps allikal". Gravüüri loomiselkasutas kunstnik oma Pariisis valminud aktijoonistusi, kunaEestist ei olnud ta veel endale modelli leidnud. Vastvalminud lehteeksponeeris Wiiralt juba samal aastal mitmel näitusel, kunauudisloomingut oli vähe. "Tütarlaps allikal" oli väljas KKSKVkevadnäitusel ning kohvikus "Colombia" toimunud väljapanekul.Eduard Wiiralt
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tütarlaps allikal (Istuv naine),

Eduard Wiiralt Tütarlaps allikal (Istuv naine) 1940 Pehmelakk, paber Plm Eduard Wiiralti naasmine kodumaale 25. septembril 1939. aastaloli seotud Saksamaa kallatungiga Poolale ning sõjapuhkemisega.Esialgu kulus aeg oma asjade korraldamiseks ning elamisesisseseadmiseks Tallinnas. Tema esimeseks tööks kodumaal olikunstnik Kristjan Raua portree. Wiiralt viimistles ja lõpetasesialgu ka Maroko-ainelisi töid. Kunstniku esimeste kodumaalvalminud tööde hulka kuulub ka pehmelaki tehnikas "Istuv naine",mida on nimetatud ka "Tütarlaps allikal". Gravüüri loomiselkasutas kunstnik oma Pariisis valminud aktijoonistusi, kunaEestist ei olnud ta veel endale modelli leidnud. Vastvalminud lehteeksponeeris Wiiralt juba samal aastal mitmel näitusel, kunauudisloomingut oli vähe. "Tütarlaps allikal" oli väljas KKSKVkevadnäitusel ning kohvikus "Colombia" toimunud väljapanekul.

Tütarlaps allikal (Istuv naine), Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük