Öine liturgia, Rudolf Sepp Rudolf Sepp astus kunstikooli Pallas 1923. aastal, kuid lõpetas alles 1938. Pikk õpinguperiood mängis kunstniku kasuks, nimelt jõudis ta selle ajaga tudeerida tolle aja kõige märkimisväärsemate ja olulisemate õppejõudude käe all - Konrad Mägi, Nikolai Triik ja Ado Vabbe. Sepp oli üks paljudest neist kunstnikest, kes sai tunda ka võõrvõimude repressioone. Esmalt vangistati ta lühiajaliselt Saksa okupatsiooniaastate alul ning hiljem, Nõukogude-perioodil, tagandati ta õppejõu kohalt Tartu Riiklikust Kunstiinstituudist ning visati välja ka Kunstnike Liidust. Alles 1960ndate alguses annavad esimesed märgid Sepa loomingus aimu, et taaskord on tal olnud võimalik teostada end kogu oma võimete ulatuses. Selle kohta annab kinnitust ka antud oksjonil esitatud teos "Öine liturgia", mis oli eksponeeritud ka tema esimesel personaalnäitusel Tartus 1963. aastal. Teoses avalduvad selgelt kunstniku filosoofilised mõtted ja jutustav maalilaad. Kataloogis lisatakse: "R. Sepp on juurdlev kunstnik. Tema loomingut iseloomustab mõtterikkus /---/. " Maalisü¾ee, kuhu kunstnik on peitnud oma sõnumi, pakub ka vaatajale palju mõtteainest. Teose signatuur "IRAERRESS" viitab kunstniku abikaasa nimele ning Rudolf Sepa nimetähtedele. Maal on ära märgitud ka nimetatud näituse kataloogis (koostanud Taimo Kuusik, 1963) järjekorranumbriga 105. Kunstniku hilisem looming erineb paljuski eelnevast. Tööd muutusid mõõtudelt väiksemaks, nende värvikiht õhenes ning foon tumenes. Meelisteemaks kujunes Sepal lilled ja maastikud, kus valitsev meeleolu on enamasti rahulik. Maal "Lilled" on hea näide tema hilisloomingust. Seda iseloomustab tume koloriit, mida ergutavad kirkad ja eredad lilleõied ning mida kunstnik tavatses dateerida kuupäevalise täpsusega. 1999 teater "Vanemuine" Öine liturgia, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Öine liturgia, Rudolf Sepp E-kunstisalongis
Rudolf Sepp (1902–1980)

Öine liturgia

1961 Õli, lõuend 129 x 96. Signatuuriga. Originaalraam
Alghind: € 2500, lõpphind: € 2 500
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Rudolf Sepp astus kunstikooli Pallas 1923. aastal, kuid lõpetas alles 1938. Pikk õpinguperiood mängis kunstniku kasuks, nimelt jõudis ta selle ajaga tudeerida tolle aja kõige märkimisväärsemate ja olulisemate õppejõudude käe all - Konrad Mägi, Nikolai Triik ja Ado Vabbe.
Sepp oli üks paljudest neist kunstnikest, kes sai tunda ka võõrvõimude repressioone. Esmalt vangistati ta lühiajaliselt Saksa okupatsiooniaastate alul ning hiljem, Nõukogude-perioodil, tagandati ta õppejõu kohalt Tartu Riiklikust Kunstiinstituudist ning visati välja ka Kunstnike Liidust. Alles 1960ndate alguses annavad esimesed märgid Sepa loomingus aimu, et taaskord on tal olnud võimalik teostada end kogu oma võimete ulatuses. Selle kohta annab kinnitust ka antud oksjonil esitatud teos "Öine liturgia", mis oli eksponeeritud ka tema esimesel personaalnäitusel Tartus 1963. aastal. Teoses avalduvad selgelt kunstniku filosoofilised mõtted ja jutustav maalilaad. Kataloogis lisatakse: "R. Sepp on juurdlev kunstnik. Tema loomingut iseloomustab mõtterikkus /---/." Maalisü¾ee, kuhu kunstnik on peitnud oma sõnumi, pakub ka vaatajale palju mõtteainest. Teose signatuur "IRAERRESS" viitab kunstniku abikaasa nimele ning Rudolf Sepa nimetähtedele. Maal on ära märgitud ka nimetatud näituse kataloogis (koostanud Taimo Kuusik, 1963) järjekorranumbriga 105.
Kunstniku hilisem looming erineb paljuski eelnevast. Tööd muutusid mõõtudelt väiksemaks, nende värvikiht õhenes ning foon tumenes. Meelisteemaks kujunes Sepal lilled ja maastikud, kus valitsev meeleolu on enamasti rahulik. Maal "Lilled" on hea näide tema hilisloomingust. Seda iseloomustab tume koloriit, mida ergutavad kirkad ja eredad lilleõied ning mida kunstnik tavatses dateerida kuupäevalise täpsusega.Rudolf Sepp (1902–1980)
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Öine liturgia, Rudolf Sepp

Rudolf Sepp (1902–1980) Öine liturgia 1961 Õli, lõuend 129 x 96 Signatuuriga Rudolf Sepp astus kunstikooli Pallas 1923. aastal, kuid lõpetas alles 1938. Pikk õpinguperiood mängis kunstniku kasuks, nimelt jõudis ta selle ajaga tudeerida tolle aja kõige märkimisväärsemate ja olulisemate õppejõudude käe all - Konrad Mägi, Nikolai Triik ja Ado Vabbe. Sepp oli üks paljudest neist kunstnikest, kes sai tunda ka võõrvõimude repressioone. Esmalt vangistati ta lühiajaliselt Saksa okupatsiooniaastate alul ning hiljem, Nõukogude-perioodil, tagandati ta õppejõu kohalt Tartu Riiklikust Kunstiinstituudist ning visati välja ka Kunstnike Liidust. Alles 1960ndate alguses annavad esimesed märgid Sepa loomingus aimu, et taaskord on tal olnud võimalik teostada end kogu oma võimete ulatuses. Selle kohta annab kinnitust ka antud oksjonil esitatud teos "Öine liturgia", mis oli eksponeeritud ka tema esimesel personaalnäitusel Tartus 1963. aastal. Teoses avalduvad selgelt kunstniku filosoofilised mõtted ja jutustav maalilaad. Kataloogis lisatakse: "R. Sepp on juurdlev kunstnik. Tema loomingut iseloomustab mõtterikkus /---/." Maalisü¾ee, kuhu kunstnik on peitnud oma sõnumi, pakub ka vaatajale palju mõtteainest. Teose signatuur "IRAERRESS" viitab kunstniku abikaasa nimele ning Rudolf Sepa nimetähtedele. Maal on ära märgitud ka nimetatud näituse kataloogis (koostanud Taimo Kuusik, 1963) järjekorranumbriga 105.Kunstniku hilisem looming erineb paljuski eelnevast. Tööd muutusid mõõtudelt väiksemaks, nende värvikiht õhenes ning foon tumenes. Meelisteemaks kujunes Sepal lilled ja maastikud, kus valitsev meeleolu on enamasti rahulik. Maal "Lilled" on hea näide tema hilisloomingust. Seda iseloomustab tume koloriit, mida ergutavad kirkad ja eredad lilleõied ning mida kunstnik tavatses dateerida kuupäevalise täpsusega.

Öine liturgia, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük