Peet Vallaku portree, Rudolf Kunstnik Rudolf Sepp pidas portreed kõige olulisemaks þanriks, mille juurde ta ikka ja jälle tagasi pöördus. Paljude tema portreede ja figuraalsete stseenide modelliks oli kunstniku abikaasa Ira Sepp, mitmeid kordi jäädvustas ta oma teisi pereliikmeid. Sepp on portreteerinud ka Tartu kultuuritegelasi. Peep Vallakuga olid nad ühe linnaosa, Tähtvere, elanikud ning kokku puutunud ka eraelus. Peep Vallak on kirjanikuna kõigile meelde jäänud oma kooliprogrammi kuulunud novelliga “Räime Reeda kümme kopikat". Vallak õppis “Pallases" lühikest aega (1921-22), kuhu R. Sepp tuli õppima aasta hiljem. Rudolf Sepp kujutab oma maalis juba vanemat meest raamatute keskel. Kunstnikule omaselt on eriti ilmekalt jäädvustatud Vallaku nägu, kuhu keeruline aeg on vajutanud oma pitseri. Peet Vallaku portree esineb Rudolf Sepa kataloogis (Tartu, 1963) nimestiku kataloogis number 103 all. 1999 teater "Vanemuine" Peet Vallaku portree, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Peet Vallaku portree, Rudolf Sepp E-kunstisalongis
Rudolf Sepp (1902–1980)

Peet Vallaku portree

1949/60 Õli, lõuend. Signatuuriga. 92 x 73,2
Alghind: € 17000/€1086
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Kunstnik Rudolf Sepp pidas portreed kõige olulisemaks þanriks, mille juurde ta ikka ja jälle tagasi pöördus. Paljude tema portreede ja figuraalsete stseenide modelliks oli kunstniku abikaasa Ira Sepp, mitmeid kordi jäädvustas ta oma teisi pereliikmeid. Sepp on portreteerinud ka Tartu kultuuritegelasi. Peep Vallakuga olid nad ühe linnaosa, Tähtvere, elanikud ning kokku puutunud ka eraelus.
Peep Vallak on kirjanikuna kõigile meelde jäänud oma
kooliprogrammi kuulunud novelliga “Räime Reeda kümme
kopikat". Vallak õppis “Pallases" lühikest aega (1921-22), kuhu R. Sepp tuli õppima aasta hiljem. Rudolf Sepp kujutab oma maalis juba vanemat meest raamatute keskel. Kunstnikule omaselt on eriti ilmekalt jäädvustatud Vallaku nägu, kuhu keeruline aeg on vajutanud oma pitseri.


Peet Vallaku portree esineb Rudolf Sepa kataloogis (Tartu, 1963) nimestiku kataloogis number 103 all.Rudolf Sepp (1902–1980)
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Peet Vallaku portree, Rudolf

Rudolf Sepp (1902–1980) Peet Vallaku portree 1949/60 Õli, lõuend Signatuuriga Kunstnik Rudolf Sepp pidas portreed kõige olulisemaks þanriks, mille juurde ta ikka ja jälle tagasi pöördus. Paljude tema portreede ja figuraalsete stseenide modelliks oli kunstniku abikaasa Ira Sepp, mitmeid kordi jäädvustas ta oma teisi pereliikmeid. Sepp on portreteerinud ka Tartu kultuuritegelasi. Peep Vallakuga olid nad ühe linnaosa, Tähtvere, elanikud ning kokku puutunud ka eraelus.Peep Vallak on kirjanikuna kõigile meelde jäänud omakooliprogrammi kuulunud novelliga “Räime Reeda kümmekopikat". Vallak õppis “Pallases" lühikest aega (1921-22), kuhu R. Sepp tuli õppima aasta hiljem. Rudolf Sepp kujutab oma maalis juba vanemat meest raamatute keskel. Kunstnikule omaselt on eriti ilmekalt jäädvustatud Vallaku nägu, kuhu keeruline aeg on vajutanud oma pitseri.
Peet Vallaku portree esineb Rudolf Sepa kataloogis (Tartu, 1963) nimestiku kataloogis number 103 all.

Peet Vallaku portree, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük