Peetri kirik, Rudolf Sepp 1940-ndate aastate algul maalis Rudolf Sepp mitmed Tartu ja Võru linna vaated. Nende tööde koloriit on enamasti õhuliselt impressionistlik ja lähtub “pallaslikest" maastikumaali traditsioonidest. Linnamotiivid pakuvad lisaks puht maalilisele elamusele tihti ka suurt ajaloolist huvi, kuna mitmed paigad on aastatega muutunud. Sõja-aastatel jäädvustas kunstnik Tartu varemeis vaateid. Enamik Sepa Tartu pilte on maalitud Riia tänava kandis, antud motiiv pärineb erandlikult aga Ülejõe linnaosast. Pallase meistrite looming Peetri kirik, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Peetri kirik, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Peetri kirik

1940-ndate I pool. Õli, vineer. Signeeritud 62,5 x 83,3
Alghind: 23 000/ € 1 470, lõpphind: 23 000/ € 1 470
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

1940-ndate aastate algul maalis Rudolf Sepp mitmed Tartu ja Võru linna vaated. Nende tööde koloriit on enamasti õhuliselt impressionistlik ja lähtub “pallaslikest" maastikumaali traditsioonidest. Linnamotiivid pakuvad lisaks puht maalilisele elamusele tihti ka suurt ajaloolist huvi, kuna mitmed paigad on aastatega muutunud. Sõja-aastatel jäädvustas kunstnik Tartu varemeis vaateid. Enamik Sepa Tartu pilte on maalitud Riia tänava kandis, antud motiiv pärineb erandlikult aga Ülejõe linnaosast.Rudolf Sepp
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Peetri kirik, Rudolf Sepp

Rudolf Sepp Peetri kirik 1940-ndate I pool Õli, vineer 1940-ndate aastate algul maalis Rudolf Sepp mitmed Tartu ja Võru linna vaated. Nende tööde koloriit on enamasti õhuliselt impressionistlik ja lähtub “pallaslikest" maastikumaali traditsioonidest. Linnamotiivid pakuvad lisaks puht maalilisele elamusele tihti ka suurt ajaloolist huvi, kuna mitmed paigad on aastatega muutunud. Sõja-aastatel jäädvustas kunstnik Tartu varemeis vaateid. Enamik Sepa Tartu pilte on maalitud Riia tänava kandis, antud motiiv pärineb erandlikult aga Ülejõe linnaosast.

Peetri kirik, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük