Jasmiinid
4.VII.1975 Õli, paber lm. 34 x 28
Alghind: 5 500/ € 351, lõpphind: € 7 500/ 479
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon13.12.2009 kell 15 Tartu galerii Rudolf Sepp omandas kunstihariduse "Pallases“, mille lõpetas 1938. a. Ado Vabbe õpilasena. Seejärel tegutses ta nii kunstniku kui kunstipedagoogina. Ta oli üks paljudest tolle aja loomeinimestest, kes võõrvõimude repressioone tunda sai. Nõukogude-perioodil tagandati ta õppejõu kohalt Tartu Riiklikust Kunstiinstituudist ning kustutati ka Kunstnike Liidu nimekirjast. Kõik see aga ei takistanud kunstnikuks olemist.
Tema varasematele töödele on iseloomulik tasakaalukus, mis hiljem kaob, asendudes ekspressiivsema maalilaadiga. Üldjoontes läbib kõiki tema teoseid vormiüldistus ning tume koloriit, mida kirgastavad üksikud eredad pinnad ning valgusevood.
Vanemas eas pöördus Rudolf Sepp lillemaali poole, maalides enamasti paberile. Seetõttu on nendele töödele iseloomulik õhem värvikiht, nagu nähtub ka maalil “Jasmiinid". Siiski peaks nimetatud lillemaalidest otsima midagi enamat kui lihtsat ilupilti, nendes kasutatud ettevaatlik, kuid tundlik koloriit annab tunnistust kunstniku sisemistest kaemustest ning meeleoludest.
Rudolf SeppMaalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.