Jasmiinid, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Rudolf Sepp omandas kunstihariduse "Pallases“, mille lõpetas 1938. a. Ado Vabbe õpilasena. Seejärel tegutses ta nii kunstniku kui kunstipedagoogina. Ta oli üks paljudest tolle aja loomeinimestest, kes võõrvõimude repressioone tunda sai. Nõukogude-perioodil tagandati ta õppejõu kohalt Tartu Riiklikust Kunstiinstituudist ning kustutati ka Kunstnike Liidu nimekirjast. Kõik see aga ei takistanud kunstnikuks olemist. Tema varasematele töödele on iseloomulik tasakaalukus, mis hiljem kaob, asendudes ekspressiivsema maalilaadiga. Üldjoontes läbib kõiki tema teoseid vormiüldistus ning tume koloriit, mida kirgastavad üksikud eredad pinnad ning valgusevood. Vanemas eas pöördus Rudolf Sepp lillemaali poole, maalides enamasti paberile. Seetõttu on nendele töödele iseloomulik õhem värvikiht, nagu nähtub ka maalil “Jasmiinid". Siiski peaks nimetatud lillemaalidest otsima midagi enamat kui lihtsat ilupilti, nendes kasutatud ettevaatlik, kuid tundlik koloriit annab tunnistust kunstniku sisemistest kaemustest ning meeleoludest. 1999 teater "Vanemuine" Jasmiinid, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Jasmiinid, Rudolf Sepp E-kunstisalongis
Rudolf Sepp (1902–1980)

Jasmiinid

4.VII.1975 Õli, paber lm. 34 x 28
Alghind: € 5500/€351, lõpphind: € 7 500/ 479
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Rudolf Sepp omandas kunstihariduse "Pallases“, mille lõpetas 1938. a. Ado Vabbe õpilasena. Seejärel tegutses ta nii kunstniku kui kunstipedagoogina. Ta oli üks paljudest tolle aja loomeinimestest, kes võõrvõimude repressioone tunda sai. Nõukogude-perioodil tagandati ta õppejõu kohalt Tartu Riiklikust Kunstiinstituudist ning kustutati ka Kunstnike Liidu nimekirjast. Kõik see aga ei takistanud kunstnikuks olemist.
Tema varasematele töödele on iseloomulik tasakaalukus, mis hiljem kaob, asendudes ekspressiivsema maalilaadiga. Üldjoontes läbib kõiki tema teoseid vormiüldistus ning tume koloriit, mida kirgastavad üksikud eredad pinnad ning valgusevood.
Vanemas eas pöördus Rudolf Sepp lillemaali poole, maalides enamasti paberile. Seetõttu on nendele töödele iseloomulik õhem värvikiht, nagu nähtub ka maalil “Jasmiinid". Siiski peaks nimetatud lillemaalidest otsima midagi enamat kui lihtsat ilupilti, nendes kasutatud ettevaatlik, kuid tundlik koloriit annab tunnistust kunstniku sisemistest kaemustest ning meeleoludest.Rudolf Sepp (1902–1980)
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Jasmiinid, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Rudolf Sepp (1902–1980) Jasmiinid 4 VII Rudolf Sepp omandas kunstihariduse "Pallases“, mille lõpetas 1938. a. Ado Vabbe õpilasena. Seejärel tegutses ta nii kunstniku kui kunstipedagoogina. Ta oli üks paljudest tolle aja loomeinimestest, kes võõrvõimude repressioone tunda sai. Nõukogude-perioodil tagandati ta õppejõu kohalt Tartu Riiklikust Kunstiinstituudist ning kustutati ka Kunstnike Liidu nimekirjast. Kõik see aga ei takistanud kunstnikuks olemist. Tema varasematele töödele on iseloomulik tasakaalukus, mis hiljem kaob, asendudes ekspressiivsema maalilaadiga. Üldjoontes läbib kõiki tema teoseid vormiüldistus ning tume koloriit, mida kirgastavad üksikud eredad pinnad ning valgusevood.Vanemas eas pöördus Rudolf Sepp lillemaali poole, maalides enamasti paberile. Seetõttu on nendele töödele iseloomulik õhem värvikiht, nagu nähtub ka maalil “Jasmiinid". Siiski peaks nimetatud lillemaalidest otsima midagi enamat kui lihtsat ilupilti, nendes kasutatud ettevaatlik, kuid tundlik koloriit annab tunnistust kunstniku sisemistest kaemustest ning meeleoludest.

Jasmiinid, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük