Appassionata Lenin oktoobris, Rudolf Tartu kunstipildis on ikka olnud omapäraseid loojanatuure, kelle pildimaailm pakub ainest huvitavate tagamaade otsimiseks. Rudolf Sepp on üks selliseid autoreid, kelle kirjutistes on filosoofilisi arutlusi, nii oma piltide, kui ka maailma asjade üle. Sepa maalitud varajased portreed paistavad silma erilise hingestatuse ja valgusekäsitlusega. Need valmisid enamasti väga pikaldase tööprotsessi tulemusena. 1950-ndate lõpul hakkab kunstnik maalima suuri figuraalseid kompositsioone ja mitmeosalisi maale. Tema tööde pealkirjad on sama intrigeerivad nagu kompositsioonidki. Tihti valmib tal suurematele maalidele mitmeid eeltöid, nii ka kompositsioonile "Appassionata". Sepp on ise öelnud, et maalimisel mõtleb ta kogu aeg väljendamisele. Tihti kasutab ta modellidena oma pere liikmeid, nii ka antud maali puhul, kuid tütre mäletamist mööda poseerisid seekord ka näitlejad. Sepp otsib mõjusamat lahendust, tema valgus toob tumedais toones pildis esile üksikuid väljavalgustatud nägusid. Tegelikult on ju pildil kujutatud kinost tulevaid inimesi, kellest osa laskub trepist alla ning osa on väljumas uksest. Film, kust külastajad lahkuvad, on "Appassionata. Lenin oktoobris". Tavalistest kinokülastajatest on saanud Sepa maalil justkui sakraalsed tegelased, kelle väljavalgustatud näod ja maalil valitsev kummastav valgus, muudavad stseeni pühalikuks protsessiooniks. Sepp on kunstnik, kelle looming väärib suuremat tähelepanu ja tänapäevast käsitlust. 1999 teater "Vanemuine" Appassionata. Lenin oktoobris. , Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Appassionata. Lenin oktoobris., Rudolf Sepp E-kunstisalongis
Rudolf Sepp (1902–1980)

Appassionata. Lenin oktoobris.

1961 Õli, lõuend. Signatuurita. 162 x 114
Alghind: € 30000/€1917
10. Meistrimärk
23.10.2003 Mustpeade Maja

Tartu kunstipildis on ikka olnud omapäraseid loojanatuure, kelle pildimaailm pakub ainest huvitavate tagamaade otsimiseks. Rudolf Sepp on üks selliseid autoreid, kelle kirjutistes on filosoofilisi arutlusi, nii oma piltide, kui ka maailma asjade üle. Sepa maalitud varajased portreed paistavad silma erilise hingestatuse ja valgusekäsitlusega. Need valmisid enamasti väga pikaldase tööprotsessi tulemusena. 1950-ndate lõpul hakkab kunstnik maalima suuri figuraalseid kompositsioone ja mitmeosalisi maale. Tema tööde pealkirjad on sama intrigeerivad nagu kompositsioonidki. Tihti valmib tal suurematele maalidele mitmeid eeltöid, nii ka kompositsioonile "Appassionata". Sepp on ise öelnud, et maalimisel mõtleb ta kogu aeg väljendamisele. Tihti kasutab ta modellidena oma pere liikmeid, nii ka antud maali puhul, kuid tütre mäletamist mööda poseerisid seekord ka näitlejad. Sepp otsib mõjusamat lahendust, tema valgus toob tumedais toones pildis esile üksikuid väljavalgustatud nägusid. Tegelikult on ju pildil kujutatud kinost tulevaid inimesi, kellest osa laskub trepist alla ning osa on väljumas uksest. Film, kust külastajad lahkuvad, on "Appassionata. Lenin oktoobris". Tavalistest kinokülastajatest on saanud Sepa maalil justkui sakraalsed tegelased, kelle väljavalgustatud näod ja maalil valitsev kummastav valgus, muudavad stseeni pühalikuks protsessiooniks. Sepp on kunstnik, kelle looming väärib suuremat tähelepanu ja tänapäevast käsitlust.Rudolf Sepp (1902–1980)
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Appassionata Lenin oktoobris, Rudolf

Rudolf Sepp (1902–1980) Appassionata Lenin oktoobris Tartu kunstipildis on ikka olnud omapäraseid loojanatuure, kelle pildimaailm pakub ainest huvitavate tagamaade otsimiseks. Rudolf Sepp on üks selliseid autoreid, kelle kirjutistes on filosoofilisi arutlusi, nii oma piltide, kui ka maailma asjade üle. Sepa maalitud varajased portreed paistavad silma erilise hingestatuse ja valgusekäsitlusega. Need valmisid enamasti väga pikaldase tööprotsessi tulemusena. 1950-ndate lõpul hakkab kunstnik maalima suuri figuraalseid kompositsioone ja mitmeosalisi maale. Tema tööde pealkirjad on sama intrigeerivad nagu kompositsioonidki. Tihti valmib tal suurematele maalidele mitmeid eeltöid, nii ka kompositsioonile "Appassionata". Sepp on ise öelnud, et maalimisel mõtleb ta kogu aeg väljendamisele. Tihti kasutab ta modellidena oma pere liikmeid, nii ka antud maali puhul, kuid tütre mäletamist mööda poseerisid seekord ka näitlejad. Sepp otsib mõjusamat lahendust, tema valgus toob tumedais toones pildis esile üksikuid väljavalgustatud nägusid. Tegelikult on ju pildil kujutatud kinost tulevaid inimesi, kellest osa laskub trepist alla ning osa on väljumas uksest. Film, kust külastajad lahkuvad, on "Appassionata. Lenin oktoobris". Tavalistest kinokülastajatest on saanud Sepa maalil justkui sakraalsed tegelased, kelle väljavalgustatud näod ja maalil valitsev kummastav valgus, muudavad stseeni pühalikuks protsessiooniks. Sepp on kunstnik, kelle looming väärib suuremat tähelepanu ja tänapäevast käsitlust.

Appassionata. Lenin oktoobris. , Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük