TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST Seekordne oksjonivalik tutvustab kunstnik R. Sepa loomingu erinevaid tahke, esindatud on nii portree, vaik-elu kui ka linnapilt. Sepp on maalinud Tartut läbi mitme aastakümne ning jäädvustanud linna erinevaid paiku. Sõjaaastatest on teada mitmeid varemetega vaateid, antud töö kuulub neist suurejoonelisemate hulka. Kunstnik on jäädvustanud Tartu Tiigi tänava, mis peale 1941. aasta lahinguid oli üleni varemeis. Mitmed kunstnikud on jääd-vustanud purustatud linna, mis on andnud ainet poeetilise alatooniga kompositsioonideks. Sepa töös on nauditav maalilises vaates valitsev rahu ning igavikuline meeleolu. Maal on reprodutseeritud kunstniku 1963. aastal ilmunud kataloogis. 1999 teater "Vanemuine" TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST PURUSTAMIST, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST PURUSTAMIST, Rudolf Sepp E-kunstisalongis
Rudolf Sepp (1902–1980)

TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST PURUSTAMIST

1941-1944. Õli, vineer. 73,2x116,5.
Alghind: € 25000/€1598
12. Meistrite teosed
23.10.2004 Mustpeade Maja

Seekordne oksjonivalik tutvustab kunstnik R. Sepa loomingu erinevaid tahke, esindatud on nii portree, vaik-elu kui ka linnapilt. Sepp on maalinud Tartut läbi mitme aastakümne ning jäädvustanud linna erinevaid paiku. Sõjaaastatest on teada mitmeid varemetega vaateid, antud töö kuulub neist suurejoonelisemate hulka. Kunstnik on jäädvustanud Tartu Tiigi tänava, mis peale 1941. aasta lahinguid oli üleni varemeis. Mitmed kunstnikud on jääd-vustanud purustatud linna, mis on andnud ainet poeetilise alatooniga kompositsioonideks. Sepa töös on nauditav maalilises vaates valitsev rahu ning igavikuline meeleolu.

Maal on reprodutseeritud kunstniku 1963. aastal ilmunud kataloogis.Rudolf Sepp (1902–1980)
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST

Rudolf Sepp (1902–1980) TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST PURUSTAMIST 1941-1944 Õli, vineer Seekordne oksjonivalik tutvustab kunstnik R. Sepa loomingu erinevaid tahke, esindatud on nii portree, vaik-elu kui ka linnapilt. Sepp on maalinud Tartut läbi mitme aastakümne ning jäädvustanud linna erinevaid paiku. Sõjaaastatest on teada mitmeid varemetega vaateid, antud töö kuulub neist suurejoonelisemate hulka. Kunstnik on jäädvustanud Tartu Tiigi tänava, mis peale 1941. aasta lahinguid oli üleni varemeis. Mitmed kunstnikud on jääd-vustanud purustatud linna, mis on andnud ainet poeetilise alatooniga kompositsioonideks. Sepa töös on nauditav maalilises vaates valitsev rahu ning igavikuline meeleolu.
Maal on reprodutseeritud kunstniku 1963. aastal ilmunud kataloogis.

TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST PURUSTAMIST, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük