Sadra motiiv, Rudolf Sepp Rudolf Sepp omandas kunstihariduse Kõrgemas Kunstikoolis Pallas aastatel 1923-1938, kus ta õppis peamiselt Ado Vabbe juhendamisel. Sepa loominguline ampluaa on lai, ülekaalukalt kuuluvad sinna portreed, maastiku- ja lillemaalid. Kunstniku hilisloomingus on säilinud pallaslik värvikasutus, kuid meeleolu on muutunud rahulikumaks ja mõtisklevaks. 1960ndate aastate alguses pöördus Sepp üle pika aja taas maastiku ja lapsepõlvekodu temaatikasse, mis valdavalt on maalitud paberile ning on väikeseformaadilised. Nende hulka kuulub ka "Sadra motiiv“, mille koloriit on tagasihoidlik ja napp, kuid milles on tajutav selle sisemine intensiivsus. Vanemas eas keskendus Rudolf Sepp suuresti lillemaalidele, mida ta dateeris kuupäevalise täpsusega. Nii moodustavad need omamoodi päevaraamatu vanameistri elust. Tema lillemaalide sari on rohkem psühholoogiline, kui lihtsalt ilupiltide seeria, nendes kasutatud koloriit annab tunnistust kunstniku sisemistest kaemustest ning meeleoludest. 1999 teater "Vanemuine" Sadra motiiv, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sadra motiiv, Rudolf Sepp E-kunstisalongis
Rudolf Sepp (1902–1980)

Sadra motiiv

1961 Õli, paber. Lm 41x 61. Signeeritud
Alghind: € 780
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Rudolf Sepp omandas kunstihariduse Kõrgemas Kunstikoolis Pallas aastatel 1923-1938, kus ta õppis peamiselt Ado Vabbe juhendamisel. Sepa loominguline ampluaa on lai, ülekaalukalt kuuluvad sinna portreed, maastiku- ja lillemaalid.
Kunstniku hilisloomingus on säilinud pallaslik värvikasutus, kuid meeleolu on muutunud rahulikumaks ja mõtisklevaks. 1960ndate aastate alguses pöördus Sepp üle pika aja taas maastiku ja lapsepõlvekodu temaatikasse, mis valdavalt on maalitud paberile ning on väikeseformaadilised. Nende hulka kuulub ka "Sadra motiiv“, mille koloriit on tagasihoidlik ja napp, kuid milles on tajutav selle sisemine intensiivsus.
Vanemas eas keskendus Rudolf Sepp suuresti lillemaalidele, mida ta dateeris kuupäevalise täpsusega. Nii moodustavad need omamoodi päevaraamatu vanameistri elust. Tema lillemaalide sari on rohkem psühholoogiline, kui lihtsalt ilupiltide seeria, nendes kasutatud koloriit annab tunnistust kunstniku sisemistest kaemustest ning meeleoludest.Rudolf Sepp (1902–1980)
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sadra motiiv, Rudolf Sepp

Rudolf Sepp (1902–1980) Sadra motiiv 1961 Õli, paber Lm 41x 61 Rudolf Sepp omandas kunstihariduse Kõrgemas Kunstikoolis Pallas aastatel 1923-1938, kus ta õppis peamiselt Ado Vabbe juhendamisel. Sepa loominguline ampluaa on lai, ülekaalukalt kuuluvad sinna portreed, maastiku- ja lillemaalid. Kunstniku hilisloomingus on säilinud pallaslik värvikasutus, kuid meeleolu on muutunud rahulikumaks ja mõtisklevaks. 1960ndate aastate alguses pöördus Sepp üle pika aja taas maastiku ja lapsepõlvekodu temaatikasse, mis valdavalt on maalitud paberile ning on väikeseformaadilised. Nende hulka kuulub ka "Sadra motiiv“, mille koloriit on tagasihoidlik ja napp, kuid milles on tajutav selle sisemine intensiivsus. Vanemas eas keskendus Rudolf Sepp suuresti lillemaalidele, mida ta dateeris kuupäevalise täpsusega. Nii moodustavad need omamoodi päevaraamatu vanameistri elust. Tema lillemaalide sari on rohkem psühholoogiline, kui lihtsalt ilupiltide seeria, nendes kasutatud koloriit annab tunnistust kunstniku sisemistest kaemustest ning meeleoludest.

Sadra motiiv, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük