Rõuge maastik, Rudolf Sepp Rudolf Sepp on kirjutanud, et portree on kunstnikule tõeline väljakutse. Tema loomingus on portreel läbi aegade olnud oluline roll. “Linda Jakobsoni portree" kuulub kunstniku varasesse perioodi, töö on maalitud kunstikooli Pallas lõpetamise aastal. Sepp pöörab oma portreedes suurt tähelepanu kujutatava näole, see on alati valgustatud. Oluliseks ning isikupäraseks on enamasti maalitud ka modellide käed. Töö on ära toodud ka 1963. aastal ilmunud kunstniku kataloogis number 20 all. Vanameistrina pöördus Rudolf Sepp lillemaali poole, millele on omane õhem värvikiht, kuna oma loomingu viimasel ajajärgul tavatses ta maalida eelkõige paberile. Lillemaalid muudab huvitavaks tõik, et Sepp dateeris neid sageli kuupäevalise täpsusega, andes pildi vaatajale teada, millisel aastaajal millised lilled kunstniku tuba ehtisid. Maal “Alpikannid" on ilus näide Sepa hilisloomingust, mil valdavaks sai tume koloriit, mida kaunistavad üksikud kirkad ja eredad pinnad. Portree kõrval kujunes maastikust üks kunstniku meelis¾anre. Tihti pärinevad tema vaated Võru ümbrusest. Aastatel 1944-1946 Töötas Rudolf Sepp Võrus teatris Kannel dekoraatorina. Kunstniku kataloogis kirjutab Taimo Kuusik, et 1946. aastal esines Sepp Võrus kunstinäitusel 31 maaliga, millest ülekaalus olid maastikud. Neist töist osad kujutasid panoraamseid vaateid, järvesilma, metsatuka ning mõne valendava maja ja kirikuga. Pildid on enamasti maalitud käepärasele vineertahvlile, maalimiseks on kunstnik kasutanud pahtlit. “Rõuge maastik" on iseloomulikuks näiteks nendest Sepa rohelistest suvistest maalilistest vaadetest. 1999 teater "Vanemuine" Rõuge maastik, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rõuge maastik, Rudolf Sepp E-kunstisalongis
Rudolf Sepp (1902–1980)

Rõuge maastik

1940ndad I pool Õli,vineer 54,5 x 82
Alghind: € 29000/€1853, lõpphind: € 29 000/ 1 853
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Rudolf Sepp on kirjutanud, et portree on kunstnikule tõeline väljakutse. Tema loomingus on portreel läbi aegade olnud oluline roll.
“Linda Jakobsoni portree" kuulub kunstniku varasesse perioodi, töö on maalitud kunstikooli Pallas lõpetamise aastal.
Sepp pöörab oma portreedes suurt tähelepanu kujutatava näole, see on alati valgustatud. Oluliseks ning isikupäraseks on enamasti maalitud ka modellide käed. Töö on ära toodud ka 1963. aastal ilmunud kunstniku kataloogis number 20 all.
Vanameistrina pöördus Rudolf Sepp lillemaali poole, millele on omane õhem värvikiht, kuna oma loomingu viimasel ajajärgul tavatses ta maalida eelkõige paberile. Lillemaalid muudab huvitavaks tõik, et Sepp dateeris neid sageli kuupäevalise täpsusega, andes pildi vaatajale teada, millisel aastaajal millised lilled kunstniku tuba ehtisid.
Maal “Alpikannid" on ilus näide Sepa hilisloomingust, mil valdavaks sai tume koloriit, mida kaunistavad üksikud kirkad ja eredad pinnad.
Portree kõrval kujunes maastikust üks kunstniku meelis¾anre. Tihti pärinevad tema vaated Võru ümbrusest. Aastatel 1944-1946 Töötas Rudolf Sepp Võrus teatris Kannel dekoraatorina.
Kunstniku kataloogis kirjutab Taimo Kuusik, et 1946. aastal esines Sepp Võrus kunstinäitusel 31 maaliga, millest ülekaalus olid maastikud. Neist töist osad kujutasid panoraamseid vaateid, järvesilma, metsatuka ning mõne valendava maja ja kirikuga. Pildid on enamasti maalitud käepärasele vineertahvlile, maalimiseks on kunstnik kasutanud pahtlit.
“Rõuge maastik" on iseloomulikuks näiteks nendest Sepa rohelistest suvistest maalilistest vaadetest.Rudolf Sepp (1902–1980)
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rõuge maastik, Rudolf Sepp

Rudolf Sepp (1902–1980) Rõuge maastik 1940ndad I pool Õli,vineer 54,5 x 82 Alghind: € 29000/€1853, lõpphind: € 29 000/ 1 853 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Rudolf Sepp on kirjutanud, et portree on kunstnikule tõeline väljakutse. Tema loomingus on portreel läbi aegade olnud oluline roll.“Linda Jakobsoni portree" kuulub kunstniku varasesse perioodi, töö on maalitud kunstikooli Pallas lõpetamise aastal. Sepp pöörab oma portreedes suurt tähelepanu kujutatava näole, see on alati valgustatud. Oluliseks ning isikupäraseks on enamasti maalitud ka modellide käed. Töö on ära toodud ka 1963. aastal ilmunud kunstniku kataloogis number 20 all.Vanameistrina pöördus Rudolf Sepp lillemaali poole, millele on omane õhem värvikiht, kuna oma loomingu viimasel ajajärgul tavatses ta maalida eelkõige paberile. Lillemaalid muudab huvitavaks tõik, et Sepp dateeris neid sageli kuupäevalise täpsusega, andes pildi vaatajale teada, millisel aastaajal millised lilled kunstniku tuba ehtisid. Maal “Alpikannid" on ilus näide Sepa hilisloomingust, mil valdavaks sai tume koloriit, mida kaunistavad üksikud kirkad ja eredad pinnad. Portree kõrval kujunes maastikust üks kunstniku meelis¾anre. Tihti pärinevad tema vaated Võru ümbrusest. Aastatel 1944-1946 Töötas Rudolf Sepp Võrus teatris Kannel dekoraatorina.Kunstniku kataloogis kirjutab Taimo Kuusik, et 1946. aastal esines Sepp Võrus kunstinäitusel 31 maaliga, millest ülekaalus olid maastikud. Neist töist osad kujutasid panoraamseid vaateid, järvesilma, metsatuka ning mõne valendava maja ja kirikuga. Pildid on enamasti maalitud käepärasele vineertahvlile, maalimiseks on kunstnik kasutanud pahtlit.“Rõuge maastik" on iseloomulikuks näiteks nendest Sepa rohelistest suvistest maalilistest vaadetest.

Rõuge maastik, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük