Krüsanteemid, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Rudolf Sepp omandas kunstihariduse "Pallases“, mille lõpetas 1938. a. Ado Vabbe õpilasena. Seejärel tegutses ta nii kunstniku kui kunstipedagoogina, 1946-1950 oli ta Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Sepp kuulus ka Kunstnike Liitu ning osales aktiivselt näitustel. Hoolimata sellest kõigest ei jäänud ka tema võõrvõimude repressioonidest puutumata - ta tagandati koolist ning kustutati liidu nimekirjast. Kunstniku loomingut pärssis ka melanhoolia sõpruskonna pärast - vangilaagritesse saatmine, hea sõbra ja kunagise korterinaabri Karl Pärsimäe hukkumine koonduslaagris jm. Ometigi on kunstil võim, mida ei kustuta raskused. Sepp oli üks neist kunstnikest, kes 1950ndate lõpul hakkas taas erilise intensiivsusega maalima. Lisaks sellele oli kunsntik ka aktiivne kirjutaja ning tal valmisid pikad ja sisukad arutelud kunsti olemuslikkuse küsimustest. Kui Sepa varasemates töödes valitseb rahu ja tasakaal, siis hilisem looming on seevastu ekspressiivsem ning tundlikum. Kunstniku lillemaaldes valitseb tugev vormiüldistus ning tume koloriit, mida kirgastavad üksikud eredad pinnad ning valgusevood. Vanemas eas said lilled Sepa töödes meelisteemaks, mida ta enamasti maalis paberile. Seetõttu on neile omane õhem värvikiht. 1999 teater "Vanemuine" Krüsanteemid, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Krüsanteemid, Rudolf Sepp E-kunstisalongis
Rudolf Sepp (1902–1980)

Krüsanteemid

7.XII 1973 Õli, paber Lm 29 x 20,5
Alghind: € 5000/€320, lõpphind: € 5 000/ 320
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Rudolf Sepp omandas kunstihariduse "Pallases“, mille lõpetas 1938. a. Ado Vabbe õpilasena. Seejärel tegutses ta nii kunstniku kui kunstipedagoogina, 1946-1950 oli ta Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Sepp kuulus ka Kunstnike Liitu ning osales aktiivselt näitustel. Hoolimata sellest kõigest ei jäänud ka tema võõrvõimude repressioonidest puutumata - ta tagandati koolist ning kustutati liidu nimekirjast. Kunstniku loomingut pärssis ka melanhoolia sõpruskonna pärast - vangilaagritesse saatmine, hea sõbra ja kunagise korterinaabri Karl Pärsimäe hukkumine koonduslaagris jm.
Ometigi on kunstil võim, mida ei kustuta raskused. Sepp oli üks neist kunstnikest, kes 1950ndate lõpul hakkas taas erilise intensiivsusega maalima. Lisaks sellele oli kunsntik ka aktiivne kirjutaja ning tal valmisid pikad ja sisukad arutelud kunsti olemuslikkuse küsimustest. Kui Sepa varasemates töödes valitseb rahu ja tasakaal, siis hilisem looming on seevastu ekspressiivsem ning tundlikum. Kunstniku lillemaaldes valitseb tugev vormiüldistus ning tume koloriit, mida kirgastavad üksikud eredad pinnad ning valgusevood. Vanemas eas said lilled Sepa töödes meelisteemaks, mida ta enamasti maalis paberile. Seetõttu on neile omane õhem värvikiht.Rudolf Sepp (1902–1980)
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Krüsanteemid, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Rudolf Sepp (1902–1980) Krüsanteemid 7 XII 1973 Õli, paber Lm 29 x 20,5 Alghind: € 5000/€320, lõpphind: € 5 000/ 320 24 Rudolf Sepp omandas kunstihariduse "Pallases“, mille lõpetas 1938. a. Ado Vabbe õpilasena. Seejärel tegutses ta nii kunstniku kui kunstipedagoogina, 1946-1950 oli ta Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Sepp kuulus ka Kunstnike Liitu ning osales aktiivselt näitustel. Hoolimata sellest kõigest ei jäänud ka tema võõrvõimude repressioonidest puutumata - ta tagandati koolist ning kustutati liidu nimekirjast. Kunstniku loomingut pärssis ka melanhoolia sõpruskonna pärast - vangilaagritesse saatmine, hea sõbra ja kunagise korterinaabri Karl Pärsimäe hukkumine koonduslaagris jm.Ometigi on kunstil võim, mida ei kustuta raskused. Sepp oli üks neist kunstnikest, kes 1950ndate lõpul hakkas taas erilise intensiivsusega maalima. Lisaks sellele oli kunsntik ka aktiivne kirjutaja ning tal valmisid pikad ja sisukad arutelud kunsti olemuslikkuse küsimustest. Kui Sepa varasemates töödes valitseb rahu ja tasakaal, siis hilisem looming on seevastu ekspressiivsem ning tundlikum. Kunstniku lillemaaldes valitseb tugev vormiüldistus ning tume koloriit, mida kirgastavad üksikud eredad pinnad ning valgusevood. Vanemas eas said lilled Sepa töödes meelisteemaks, mida ta enamasti maalis paberile. Seetõttu on neile omane õhem värvikiht.

Krüsanteemid, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük