Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Rudolf Sepa lillemaalides, mis enamasti maalitud paberile ning monotüüpiais on mitmeid sarnaseid jooni. Monotüüpia tehnikas lillepildid valmisid 1954. aastal. Nii maalide kui ka monotüüpiate iseloomustamiseks sobivad T. Kuusiku sõnad kunstniku 1963. aastal ilmunud kataloogis: " Neis tumedal taustal kujutatud tulpides, päevalilledes, roosides esineb kõigis nagu kunstniku lillemaalides raskepärasust, mis vahel põimub käsiteldavale ajastule mitteomase toonide intensiivsusega. " Lillemaali poole pöördus kunstnik ka oma loomingu viimasel etapil, maalides endiselt paberile. Tööd on maalitud õhukese värvikihiga, mis jätab aluspinna pintslitõmmete alt paistma ning meenutab seetõttu monotüüpiat. 1999 teater "Vanemuine" Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis
Rudolf Sepp (1902–1980)

Lilled

30.VIII 1970. Õli, paber. Ava: 41 x 28,5. Signatuuriga.
Alghind: € 3500/€223, lõpphind: € 3 500/ 223
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Rudolf Sepa lillemaalides, mis enamasti maalitud paberile ning
monotüüpiais on mitmeid sarnaseid jooni. Monotüüpia tehnikas
lillepildid valmisid 1954. aastal. Nii maalide kui ka monotüüpiate
iseloomustamiseks sobivad T. Kuusiku sõnad kunstniku 1963.
aastal ilmunud kataloogis: " Neis tumedal taustal kujutatud
tulpides, päevalilledes, roosides esineb kõigis nagu kunstniku
lillemaalides raskepärasust, mis vahel põimub käsiteldavale
ajastule mitteomase toonide intensiivsusega." Lillemaali poole
pöördus kunstnik ka oma loomingu viimasel etapil, maalides
endiselt paberile. Tööd on maalitud õhukese värvikihiga, mis jätab
aluspinna pintslitõmmete alt paistma ning meenutab seetõttu
monotüüpiat.Rudolf Sepp (1902–1980)
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Rudolf Sepp (1902–1980) Lilled 30 VIII 1970 Rudolf Sepa lillemaalides, mis enamasti maalitud paberile ningmonotüüpiais on mitmeid sarnaseid jooni. Monotüüpia tehnikaslillepildid valmisid 1954. aastal. Nii maalide kui ka monotüüpiateiseloomustamiseks sobivad T. Kuusiku sõnad kunstniku 1963.aastal ilmunud kataloogis: " Neis tumedal taustal kujutatudtulpides, päevalilledes, roosides esineb kõigis nagu kunstnikulillemaalides raskepärasust, mis vahel põimub käsiteldavaleajastule mitteomase toonide intensiivsusega." Lillemaali poolepöördus kunstnik ka oma loomingu viimasel etapil, maalidesendiselt paberile. Tööd on maalitud õhukese värvikihiga, mis jätabaluspinna pintslitõmmete alt paistma ning meenutab seetõttumonotüüpiat.

Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük