Urvaste Uhtjärv öösel, Edgar Karikaturist, kirjanik ja maalikunstnik Edgar Valter sündis Tallinnas ning omandas kunstiteadmised omal käel. Alates 1949. aastast osales Valter järjepidevalt näitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu. 2001. aastal pälvis ta Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö preemia ja talle anti Valgetähe III klassi teenetemärk. 2005. aastal kuulutas Eesti Kunstnike Liit Edgar Valteri oma auliikmeks. Viimased viisteist aastat elas Valter Võrumaal Urvaste vallas Pöörismäe talus. Lõuna-Eesti loodus andis Valterile rohkelt inspiratsiooni: „[ta] oli kunstnik ja suur looduse sõber. Ta nägi ilu ja elu seal, kust tavainimese silmad ükskõikselt üle libisesid, ta oskas vaimustuda väiksemastki looduse ja elu imest,“ on kunstnikust kirjutatud. Urvaste ürgorus asuvat Uhtjärve on kunstnik maalinud kahel erineval aastaajal. Kunstnik on tabanud selle loodusliku paiga eripalgelisuse mõlemas maalis, kus üks esitleb sügist värvidemängu ning teine suvelopsakuses müstilist videvikku. 127x120 Alg: Urvaste Uhtjärv öösel, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Urvaste Uhtjärv öösel, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Urvaste Uhtjärv öösel

1991–1995 Õli, masoniit. 70 x 80. Signatuuriga.
Alghind: €1000, lõpphind: € 2 000
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Karikaturist, kirjanik ja maalikunstnik Edgar Valter sündis Tallinnas ning omandas kunstiteadmised omal käel. Alates 1949. aastast osales Valter järjepidevalt näitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu. 2001. aastal pälvis ta Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö preemia ja talle anti Valgetähe III klassi teenetemärk. 2005. aastal kuulutas Eesti Kunstnike Liit Edgar Valteri oma auliikmeks.
Viimased viisteist aastat elas Valter Võrumaal Urvaste vallas Pöörismäe talus. Lõuna-Eesti loodus andis Valterile rohkelt inspiratsiooni: „[ta] oli kunstnik ja suur looduse sõber. Ta nägi ilu ja elu seal, kust tavainimese silmad ükskõikselt üle libisesid, ta oskas vaimustuda väiksemastki looduse ja elu imest,“ on kunstnikust kirjutatud. Urvaste ürgorus asuvat Uhtjärve on kunstnik maalinud kahel erineval aastaajal. Kunstnik on tabanud selle loodusliku paiga eripalgelisuse mõlemas maalis, kus üks esitleb sügist värvidemängu ning teine suvelopsakuses müstilist videvikku.Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Urvaste Uhtjärv öösel, Edgar

Edgar Valter (1929–2006) Urvaste Uhtjärv öösel 1991–1995 Õli, masoniit 70 x 80 Karikaturist, kirjanik ja maalikunstnik Edgar Valter sündis Tallinnas ning omandas kunstiteadmised omal käel. Alates 1949. aastast osales Valter järjepidevalt näitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu. 2001. aastal pälvis ta Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö preemia ja talle anti Valgetähe III klassi teenetemärk. 2005. aastal kuulutas Eesti Kunstnike Liit Edgar Valteri oma auliikmeks.Viimased viisteist aastat elas Valter Võrumaal Urvaste vallas Pöörismäe talus. Lõuna-Eesti loodus andis Valterile rohkelt inspiratsiooni: „[ta] oli kunstnik ja suur looduse sõber. Ta nägi ilu ja elu seal, kust tavainimese silmad ükskõikselt üle libisesid, ta oskas vaimustuda väiksemastki looduse ja elu imest,“ on kunstnikust kirjutatud. Urvaste ürgorus asuvat Uhtjärve on kunstnik maalinud kahel erineval aastaajal. Kunstnik on tabanud selle loodusliku paiga eripalgelisuse mõlemas maalis, kus üks esitleb sügist värvidemängu ning teine suvelopsakuses müstilist videvikku.

Urvaste Uhtjärv öösel, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük