Ringreis, Edgar Valter E-kunstisalongis "Kuigi kunstniku pikal maalija teekonnal on olnud mitmeid etappe, stiilimuutust, katsetamist erinevates tehnikates, on kandev roll alati jutustusel. Ja see jutustus pole kunagi otse ütlev - mõnel juhul realistlikum, selge sõnumiga, teisel juhul allegoorilisem, peenetundeliselt didaktiline. /. . . / Edgar Valteri maalid on vabad kontseptuaalse kunsti väsitavast keerukusest - keerukust pole ta kunagi taotlenudki. Teisalt pole need ka lihtsalt pildid, ammugi mitte "armsakesed“, nagu võiks tema kultuuripildis kinnistunud positsiooni tõttu eeldada“, nii on kirjutanud kunstiteadlane Mari Vallikivi Valteri maaliloomingust. 127x120 Alg: Ringreis, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Ringreis, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Ringreis

1990ndad Õli, masoniit. Signatuuriga. 72x31
Alghind: €800, lõpphind: € 1 725
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

"Kuigi kunstniku pikal maalija teekonnal on olnud mitmeid etappe, stiilimuutust, katsetamist erinevates tehnikates, on kandev roll alati jutustusel. Ja see jutustus pole kunagi otse ütlev - mõnel juhul realistlikum, selge sõnumiga, teisel juhul allegoorilisem, peenetundeliselt didaktiline. /.../ Edgar Valteri maalid on vabad kontseptuaalse kunsti väsitavast keerukusest - keerukust pole ta kunagi taotlenudki. Teisalt pole need ka lihtsalt pildid, ammugi mitte "armsakesed“, nagu võiks tema kultuuripildis kinnistunud positsiooni tõttu eeldada“, nii on kirjutanud kunstiteadlane Mari Vallikivi Valteri maaliloomingust.Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ringreis, Edgar Valter E-kunstisalongis

Edgar Valter (1929–2006) Ringreis 1990ndad Õli, masoniit Signatuuriga "Kuigi kunstniku pikal maalija teekonnal on olnud mitmeid etappe, stiilimuutust, katsetamist erinevates tehnikates, on kandev roll alati jutustusel. Ja see jutustus pole kunagi otse ütlev - mõnel juhul realistlikum, selge sõnumiga, teisel juhul allegoorilisem, peenetundeliselt didaktiline. /.../ Edgar Valteri maalid on vabad kontseptuaalse kunsti väsitavast keerukusest - keerukust pole ta kunagi taotlenudki. Teisalt pole need ka lihtsalt pildid, ammugi mitte "armsakesed“, nagu võiks tema kultuuripildis kinnistunud positsiooni tõttu eeldada“, nii on kirjutanud kunstiteadlane Mari Vallikivi Valteri maaliloomingust.

Ringreis, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük