Kollaste juustega naine, Edgar Edgar Valter töötas nii lastekirjaniku kui ka maalikunstniku, raamatuillustraatori ning graafikuna, lisaks on temalt ilmunud mitmeid karikatuurikogumikke. Ta on loonud vabagraafikat, eksliibriseid, filmi- ja lavakujundusi ning isegi kostüümikavandeid. Selline mitmekülgsus ja töötamise intensiivsus võimaldas tal terve elu tegutseda vabakunstnikuna ning pühenduda ainult kunsti loomisele. Takistuseks ei saanud talle akadeemilise kunstihariduse puudumine, alates 1949. aastast osales Valter järjepidevalt kunstinäitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu. Üks huvitavamaid peatükke kunstniku loomingulises tegevuses on maal. Neid maale vaadeldes jääb vahel arusaamatuks, kus lõppeb reaalsus ja algab muinasjutt - seal on katkeid argielust ning fantaasiast. Kunstnik armastas katsetada erinevate võimalustega, mida pakub värv ja alusmaterjal. Nii on ka maalidel “Abstraktne" ja “Kollaste juustega naine" koloriit kohati läbikumav või siis sulandab see ootamatult ühest kontrastest toonist teiseks. Samas asetseb selle värvigamma keskel väga kindel ja konkreetne motiiv, figuur või lugu. Kõige olulisemaks pidas kunstnik inimesi, mistõttu on raske leida tema loomingust maali, kust puuduks figuur. Kõik see kokku tekitabki Valteri maalide ümber teatava müstilise ja maagilise aura. 127x120 Alg: Toimus Kollaste juustega naine, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kollaste juustega naine, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Kollaste juustega naine

1968 Õli, masoniit 50 x 55
Alghind: € 20000/€1278, lõpphind: € 27 000/ 1726
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Edgar Valter töötas nii lastekirjaniku kui ka maalikunstniku, raamatuillustraatori ning graafikuna, lisaks on temalt ilmunud mitmeid karikatuurikogumikke. Ta on loonud vabagraafikat, eksliibriseid, filmi- ja lavakujundusi ning isegi kostüümikavandeid.
Selline mitmekülgsus ja töötamise intensiivsus võimaldas tal terve elu tegutseda vabakunstnikuna ning pühenduda ainult kunsti loomisele. Takistuseks ei saanud talle akadeemilise kunstihariduse puudumine, alates 1949. aastast osales Valter järjepidevalt kunstinäitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu.
Üks huvitavamaid peatükke kunstniku loomingulises tegevuses on maal. Neid maale vaadeldes jääb vahel arusaamatuks, kus lõppeb reaalsus ja algab muinasjutt - seal on katkeid argielust ning fantaasiast. Kunstnik armastas katsetada erinevate võimalustega, mida pakub värv ja alusmaterjal.
Nii on ka maalidel “Abstraktne" ja “Kollaste juustega naine" koloriit kohati läbikumav või siis sulandab see ootamatult ühest kontrastest toonist teiseks. Samas asetseb selle värvigamma keskel väga kindel ja konkreetne motiiv, figuur või lugu.
Kõige olulisemaks pidas kunstnik inimesi, mistõttu on raske leida tema loomingust maali, kust puuduks figuur. Kõik see kokku tekitabki Valteri maalide ümber teatava müstilise ja maagilise aura.Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kollaste juustega naine, Edgar

Edgar Valter (1929–2006) Kollaste juustega naine 1968 Õli, masoniit 50 x 55 Alghind: € 20000/€1278, lõpphind: € 27 000/ 1726 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Edgar Valter töötas nii lastekirjaniku kui ka maalikunstniku, raamatuillustraatori ning graafikuna, lisaks on temalt ilmunud mitmeid karikatuurikogumikke. Ta on loonud vabagraafikat, eksliibriseid, filmi- ja lavakujundusi ning isegi kostüümikavandeid. Selline mitmekülgsus ja töötamise intensiivsus võimaldas tal terve elu tegutseda vabakunstnikuna ning pühenduda ainult kunsti loomisele. Takistuseks ei saanud talle akadeemilise kunstihariduse puudumine, alates 1949. aastast osales Valter järjepidevalt kunstinäitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu.Üks huvitavamaid peatükke kunstniku loomingulises tegevuses on maal. Neid maale vaadeldes jääb vahel arusaamatuks, kus lõppeb reaalsus ja algab muinasjutt - seal on katkeid argielust ning fantaasiast. Kunstnik armastas katsetada erinevate võimalustega, mida pakub värv ja alusmaterjal.Nii on ka maalidel “Abstraktne" ja “Kollaste juustega naine" koloriit kohati läbikumav või siis sulandab see ootamatult ühest kontrastest toonist teiseks. Samas asetseb selle värvigamma keskel väga kindel ja konkreetne motiiv, figuur või lugu. Kõige olulisemaks pidas kunstnik inimesi, mistõttu on raske leida tema loomingust maali, kust puuduks figuur. Kõik see kokku tekitabki Valteri maalide ümber teatava müstilise ja maagilise aura.

Kollaste juustega naine, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük