Vana teater, Edgar Valter Betti Alver VANA TEATER Maailm, oo masendav, teatrilogu, su sammastik on ammu vajunud längu. Silinder peas, üks vikatiga kogu all saalis jälgib näitlejate mängu. Mis veider tükk! Mis udused repliigid! Noor jumal suudleb aralt Psyche põske, pappseintel vahelduvad ilmariigid ja kroon türanni peas on verest rõske. Kuid samas vanad linnad, kroonid kaovad, paar munka keisri kirstu kinni taovad ja küürus Psyche istub seegi vilus. See mäng meist ühelegi pole soodus, kuid särama lööb kergemeelses ilus suur primadonna, igavene loodus! 127x120 Alg: Toimus Vana teater, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vana teater, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Vana teater

Õli, papp 20,5 x 24,5
Alghind: € 6500/€415, lõpphind: € 22 000/ 1 406
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Betti Alver
VANA TEATER

Maailm, oo masendav, teatrilogu,
su sammastik on ammu vajunud längu.
Silinder peas, üks vikatiga kogu
all saalis jälgib näitlejate mängu.

Mis veider tükk! Mis udused repliigid!
Noor jumal suudleb aralt Psyche põske,
pappseintel vahelduvad ilmariigid
ja kroon türanni peas on verest rõske.

Kuid samas vanad linnad, kroonid kaovad,
paar munka keisri kirstu kinni taovad
ja küürus Psyche istub seegi vilus.

See mäng meist ühelegi pole soodus,
kuid särama lööb kergemeelses ilus
suur primadonna, igavene loodus!Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vana teater, Edgar Valter

Edgar Valter (1929–2006) Vana teater Õli, papp 20,5 x 24,5 Alghind: € 6500/€415, lõpphind: € 22 000/ 1 406 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Betti AlverVANA TEATERMaailm, oo masendav, teatrilogu, su sammastik on ammu vajunud längu.Silinder peas, üks vikatiga kogu all saalis jälgib näitlejate mängu.Mis veider tükk! Mis udused repliigid!Noor jumal suudleb aralt Psyche põske, pappseintel vahelduvad ilmariigid ja kroon türanni peas on verest rõske.Kuid samas vanad linnad, kroonid kaovad, paar munka keisri kirstu kinni taovad ja küürus Psyche istub seegi vilus.See mäng meist ühelegi pole soodus, kuid särama lööb kergemeelses ilus suur primadonna, igavene loodus!

Vana teater, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük