Lõbus väljasõit, Edgar Valter Edgar Valteri esimene karikatuur ilmus 1944. aastal Õhtulehes. Sellest ajast alates avaldati tema karikatuure ja illustratsioone Eesti ajalehtedes ja ajakirjades. Edgar Valter illustreeris oma elu jooksul ligi 250 raamatut ning andis näo tuntumatele lasteraamatute tegelastele. Edgar Valteri elule ja loomingule pühendatud teose autor Külli Leppik meenutab: „Ta oli kohutavalt töökas ja piitsutas ennast ise, päevad läbi istus ja joonistas. Tegelikult joonistas ta kogu aeg ja kõikjale – vajadusel ka snaipripüssile ja auto poritiivale. “ 127x120 Alg: Toimus Lõbus väljasõit, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lõbus väljasõit, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Lõbus väljasõit

Akvarell, paber. Ava 39,5x56. Signatuuriga
Alghind: € €1500, lõpphind: € 1 900
43. E-Kunstisalongi XLIII oksjon
30.03.2019 Tartu galeriis kell 13

Edgar Valteri esimene karikatuur ilmus 1944. aastal Õhtulehes. Sellest ajast alates avaldati tema karikatuure ja illustratsioone Eesti ajalehtedes ja ajakirjades. Edgar Valter illustreeris oma elu jooksul ligi 250 raamatut ning andis näo tuntumatele lasteraamatute tegelastele. Edgar Valteri elule ja loomingule pühendatud teose autor Külli Leppik meenutab: „Ta oli kohutavalt töökas ja piitsutas ennast ise, päevad läbi istus ja joonistas. Tegelikult joonistas ta kogu aeg ja kõikjale – vajadusel ka snaipripüssile ja auto poritiivale.“Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lõbus väljasõit, Edgar Valter

Edgar Valter (1929–2006) Lõbus väljasõit Akvarell, paber Ava 39,5x56 Edgar Valteri esimene karikatuur ilmus 1944. aastal Õhtulehes. Sellest ajast alates avaldati tema karikatuure ja illustratsioone Eesti ajalehtedes ja ajakirjades. Edgar Valter illustreeris oma elu jooksul ligi 250 raamatut ning andis näo tuntumatele lasteraamatute tegelastele. Edgar Valteri elule ja loomingule pühendatud teose autor Külli Leppik meenutab: „Ta oli kohutavalt töökas ja piitsutas ennast ise, päevad läbi istus ja joonistas. Tegelikult joonistas ta kogu aeg ja kõikjale – vajadusel ka snaipripüssile ja auto poritiivale.“

Lõbus väljasõit, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük