Baleriin, Edgar Valter E-kunstisalongis "Kõik suured inimesed on alguses olnud lapsed, kuid vähesed neist mäletavad seda,“ on öelnud prantsuse kirjanik Antoine de Saint-Exupéry. Edgar Valter oli kunstnik, kes ei kaotanud kunagi last ise endas. Tema maalilooming on vaadeldav kui täiskasvanud käe läbi sündinud jutustus inimestest ja inimsuhetest, mida ta annab edasi läbi muinasjutuliste ja fantastiliste motiivide. Neile on omane kohati läbikumav koloriit ning ootamatud kontrastid, mis loovad müstilise õhustiku. Valteri maalid viivad tagasi lapsepõlve mängumaale, kuid annavad mõtteainet ja tarkust elamiseks tänases asises maailmas. Kunstniku maalilaad on äärmiselt omanäoline, milleni Valter jõudis ilma eeskujude ning juhendajateta. Kogu tema looming koosneb kaasasündinud andest, kujutlusvõimest ja pidevast tööst oma oskuste edasiarendamisel. Mõjutustest ja suunamistest puutumatuna tundub Valteri looming veelgi siiram ja vahetum. Õligraafika oli üks Edgar Valteri meelistehnikaid, mille ta enda jaoks aavastas ühes Ungari kunstiajakirjas avaldatud reprosid uurides. Kunstnik oli graafilise joonise kandnud õlivärviga kaetud pinnale ja see andis huviotava efekti. Innukate katsetuste järel valdas Edgar Valter seda tehnikat meisterlikult ja viljeles teadaolevalt ainsa eesti kunstnikuna oma loomingus. "Õligraafika ei ole võibolla päris õige sõna, aga teistsugust nimetust ei oska ka sellel tehnikale anda. Igatahes oli selline tundlik tehnika mulle väga meelt mööda. Mul oli kohe eriline hoog sees selle õligraafikaga. Tore tehnika ja väärib mängu. Ainult käed saavad väga ära määritud“. Nii on kunstnik ise muigamisi meenutanud seda loominguperioodi. Siin eksponeeritud groteskid pärinevad 1980ndatest aastatest. Raamatusse trükituna võib neid näha hiljuti ilmunud Edagar Valteri karikatuurikogumikus "Karikatuurid läbi aegade“. Alates 1949. aastast osales Valter järjepidevalt näitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu. 2001. aastal pälvis ta Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö preemia ja talle anti Valgetähe III klassi teenetemärk. 2005. aastal kuulutas Eesti Kunstnike Liit Edgar Valteri oma auliikmeks. Ostes teose saate kaasa raamatu " Karikatuurid läbi aegade ". 127x120 Alg: Toimus Baleriin, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Baleriin, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Baleriin

1980ndad Õligraafika. 30,5x 31,5. Signeeritud
Alghind: € 595
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

"Kõik suured inimesed on alguses olnud lapsed, kuid vähesed neist mäletavad seda,“ on öelnud prantsuse kirjanik Antoine de Saint-Exupéry.
Edgar Valter oli kunstnik, kes ei kaotanud kunagi last ise endas. Tema maalilooming on vaadeldav kui täiskasvanud käe läbi sündinud jutustus inimestest ja inimsuhetest, mida ta annab edasi läbi muinasjutuliste ja fantastiliste motiivide. Neile on omane kohati läbikumav koloriit ning ootamatud kontrastid, mis loovad müstilise õhustiku. Valteri maalid viivad tagasi lapsepõlve mängumaale, kuid annavad mõtteainet ja tarkust elamiseks tänases asises maailmas.
Kunstniku maalilaad on äärmiselt omanäoline, milleni Valter jõudis ilma eeskujude ning juhendajateta. Kogu tema looming koosneb kaasasündinud andest, kujutlusvõimest ja pidevast tööst oma oskuste edasiarendamisel. Mõjutustest ja suunamistest puutumatuna tundub Valteri looming veelgi siiram ja vahetum.
Õligraafika oli üks Edgar Valteri meelistehnikaid, mille ta enda jaoks aavastas ühes Ungari kunstiajakirjas avaldatud reprosid uurides. Kunstnik oli graafilise joonise kandnud õlivärviga kaetud pinnale ja see andis huviotava efekti. Innukate katsetuste järel valdas Edgar Valter seda tehnikat meisterlikult ja viljeles teadaolevalt ainsa eesti kunstnikuna oma loomingus.
"Õligraafika ei ole võibolla päris õige sõna, aga teistsugust nimetust ei oska ka sellel tehnikale anda. Igatahes oli selline tundlik tehnika mulle väga meelt mööda. Mul oli kohe eriline hoog sees selle õligraafikaga. Tore tehnika ja väärib mängu. Ainult käed saavad väga ära määritud“. Nii on kunstnik ise muigamisi meenutanud seda loominguperioodi.
Siin eksponeeritud groteskid pärinevad 1980ndatest aastatest. Raamatusse trükituna võib neid näha hiljuti ilmunud Edagar Valteri karikatuurikogumikus "Karikatuurid läbi aegade“.
Alates 1949. aastast osales Valter järjepidevalt näitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu. 2001. aastal pälvis ta Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö preemia ja talle anti Valgetähe III klassi teenetemärk. 2005. aastal kuulutas Eesti Kunstnike Liit Edgar Valteri oma auliikmeks.
Ostes teose saate kaasa raamatu " Karikatuurid läbi aegade ".Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Baleriin, Edgar Valter E-kunstisalongis

Edgar Valter (1929–2006) Baleriin 1980ndad Õligraafika 30,5x 31,5 "Kõik suured inimesed on alguses olnud lapsed, kuid vähesed neist mäletavad seda,“ on öelnud prantsuse kirjanik Antoine de Saint-Exupéry. Edgar Valter oli kunstnik, kes ei kaotanud kunagi last ise endas. Tema maalilooming on vaadeldav kui täiskasvanud käe läbi sündinud jutustus inimestest ja inimsuhetest, mida ta annab edasi läbi muinasjutuliste ja fantastiliste motiivide. Neile on omane kohati läbikumav koloriit ning ootamatud kontrastid, mis loovad müstilise õhustiku. Valteri maalid viivad tagasi lapsepõlve mängumaale, kuid annavad mõtteainet ja tarkust elamiseks tänases asises maailmas. Kunstniku maalilaad on äärmiselt omanäoline, milleni Valter jõudis ilma eeskujude ning juhendajateta. Kogu tema looming koosneb kaasasündinud andest, kujutlusvõimest ja pidevast tööst oma oskuste edasiarendamisel. Mõjutustest ja suunamistest puutumatuna tundub Valteri looming veelgi siiram ja vahetum. Õligraafika oli üks Edgar Valteri meelistehnikaid, mille ta enda jaoks aavastas ühes Ungari kunstiajakirjas avaldatud reprosid uurides. Kunstnik oli graafilise joonise kandnud õlivärviga kaetud pinnale ja see andis huviotava efekti. Innukate katsetuste järel valdas Edgar Valter seda tehnikat meisterlikult ja viljeles teadaolevalt ainsa eesti kunstnikuna oma loomingus."Õligraafika ei ole võibolla päris õige sõna, aga teistsugust nimetust ei oska ka sellel tehnikale anda. Igatahes oli selline tundlik tehnika mulle väga meelt mööda. Mul oli kohe eriline hoog sees selle õligraafikaga. Tore tehnika ja väärib mängu. Ainult käed saavad väga ära määritud“. Nii on kunstnik ise muigamisi meenutanud seda loominguperioodi.Siin eksponeeritud groteskid pärinevad 1980ndatest aastatest. Raamatusse trükituna võib neid näha hiljuti ilmunud Edagar Valteri karikatuurikogumikus "Karikatuurid läbi aegade“.Alates 1949. aastast osales Valter järjepidevalt näitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu. 2001. aastal pälvis ta Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö preemia ja talle anti Valgetähe III klassi teenetemärk. 2005. aastal kuulutas Eesti Kunstnike Liit Edgar Valteri oma auliikmeks.Ostes teose saate kaasa raamatu " Karikatuurid läbi aegade ".

Baleriin, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük