Serenaad, Edgar Valter E-kunstisalongis „Ma ei ole ühtegi värvi oma arust küll eelistanud. Kuigi öeldakse, et mul natuke see roheline värv kipub kõikjal läbi lööma. Võib-olla tõesti, et roheline siis on minu värv,“ nii on Edgar Valter oma värvipaletist rääkinud. Heiki Ernits on lisanud: „Kujutusviis on meisterlikult visandlik- isegi tühine vihje kuskil taustal on täpselt läbitunnetatud ja õige. Need puud ja lilled on kuskil olemas, neid ei ole tarviski hoolega läbi maalida. Kõik on selge ja iga väiksemgi pealtnäha hajus pintslilöök suudab kõike edastada. Silm loeb sealt edasi, kus pintslilöök lõpeb“. Teos „Serenaad“ on reprodutseeritud kogumikus „Edgar Valter. Maalid 1983–2005“ (2007) lk 32-33. 127x120 Alg: Toimus Serenaad, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Serenaad, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Serenaad

1983–1987. Õli, papp. 86x105. Signatuuriga.
Alghind: € €6300, lõpphind: € 7100
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

„Ma ei ole ühtegi värvi oma arust küll eelistanud. Kuigi öeldakse, et mul natuke see roheline värv kipub kõikjal läbi lööma. Võib-olla tõesti, et roheline siis on minu värv,“ nii on Edgar Valter oma värvipaletist rääkinud. Heiki Ernits on lisanud: „Kujutusviis on meisterlikult visandlik- isegi tühine vihje kuskil taustal on täpselt läbitunnetatud ja õige. Need puud ja lilled on kuskil olemas, neid ei ole tarviski hoolega läbi maalida. Kõik on selge ja iga väiksemgi pealtnäha hajus pintslilöök suudab kõike edastada. Silm loeb sealt edasi, kus pintslilöök lõpeb“. Teos „Serenaad“ on reprodutseeritud kogumikus „Edgar Valter. Maalid 1983–2005“ (2007) lk 32-33.Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Serenaad, Edgar Valter E-kunstisalongis

Edgar Valter (1929–2006) Serenaad 1983–1987 Õli, papp „Ma ei ole ühtegi värvi oma arust küll eelistanud. Kuigi öeldakse, et mul natuke see roheline värv kipub kõikjal läbi lööma. Võib-olla tõesti, et roheline siis on minu värv,“ nii on Edgar Valter oma värvipaletist rääkinud. Heiki Ernits on lisanud: „Kujutusviis on meisterlikult visandlik- isegi tühine vihje kuskil taustal on täpselt läbitunnetatud ja õige. Need puud ja lilled on kuskil olemas, neid ei ole tarviski hoolega läbi maalida. Kõik on selge ja iga väiksemgi pealtnäha hajus pintslilöök suudab kõike edastada. Silm loeb sealt edasi, kus pintslilöök lõpeb“. Teos „Serenaad“ on reprodutseeritud kogumikus „Edgar Valter. Maalid 1983–2005“ (2007) lk 32-33.

Serenaad, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük