Valgete tüvede muinasjutt, Edgar Lehte Hainsalu KAASIK Valged ülased valgete tüvede all, valgetes pilvedes päikese kollane pall. Kaasik kuulatab, rohekad kõrvad kikki, kuulatab muinasjutte lõputult pikki. Heledas valguses elavad tänini koos ammuse lapsepõlve kaduma läinud lood. Siin alles jalutab Lumivalgeke ringi, ülaseõied ehtimas juukseid ja kingi. Õelus ei võida siin, kurjus ei upita kasu, arm väärib armu ja headus saab õiglase tasu. Muinasjuttude sammud valgetes ülastes teel - kelles nad surnud ei ole, nendes nad elavad veel. 127x120 Alg: Toimus Valgete tüvede muinasjutt, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Valgete tüvede muinasjutt, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Valgete tüvede muinasjutt

Õli, papp 50 x 49,5
Alghind: € 15000/€959, lõpphind: € 20 000/ 1 278
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Lehte Hainsalu
KAASIK

Valged ülased
valgete tüvede all,
valgetes pilvedes
päikese kollane pall.

Kaasik kuulatab,
rohekad kõrvad kikki,
kuulatab muinasjutte
lõputult pikki.

Heledas valguses
elavad tänini koos
ammuse lapsepõlve
kaduma läinud lood.

Siin alles jalutab
Lumivalgeke ringi,
ülaseõied ehtimas
juukseid ja kingi.

Õelus ei võida siin,
kurjus ei upita kasu,
arm väärib armu
ja headus saab õiglase tasu.

Muinasjuttude sammud
valgetes ülastes teel -
kelles nad surnud ei ole,
nendes nad elavad veel.Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valgete tüvede muinasjutt, Edgar

Edgar Valter (1929–2006) Valgete tüvede muinasjutt Õli, papp 50 x 49,5 Alghind: € 15000/€959, lõpphind: € 20 000/ 1 278 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Lehte HainsaluKAASIKValged ülased valgete tüvede all, valgetes pilvedes päikese kollane pall.Kaasik kuulatab, rohekad kõrvad kikki, kuulatab muinasjutte lõputult pikki.Heledas valguses elavad tänini koos ammuse lapsepõlve kaduma läinud lood.Siin alles jalutab Lumivalgeke ringi, ülaseõied ehtimas juukseid ja kingi.Õelus ei võida siin, kurjus ei upita kasu, arm väärib armu ja headus saab õiglase tasu.Muinasjuttude sammud valgetes ülastes teel - kelles nad surnud ei ole, nendes nad elavad veel.

Valgete tüvede muinasjutt, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük