Kuningas ja narr, Edgar Kunstnik Edgar Valter on eelkõige tuntud kui võrratute lastelugude autor, kus nii tekst kui pildid moodustavad ühtse terviku. Neis raamatuis on Valter mängulise fantaasiaga ning ka piltide kangelased on lustakalt mängulised. Tema kunstiloomingus on kokkupuutepunkte Valteri fantaasiamaailma kangelastega. 1970-ndatel on tegelased tema piltidel tihti väljavenitatud figuuridega ning tegutsevad valterlikus kummalises maailmas. “Kuningas ja narr" on hea näide kunstniku vaimukast fantaasiast. 127x120 Alg: Kuningas ja narr, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kuningas ja narr, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Kuningas ja narr

1970 Õli, papp.
Signatuuriga. 82 x 61
Alghind: 19000/€1214
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Kunstnik Edgar Valter on eelkõige tuntud kui võrratute lastelugude autor, kus nii tekst kui pildid moodustavad ühtse terviku. Neis raamatuis on Valter mängulise fantaasiaga ning ka piltide kangelased on lustakalt mängulised. Tema kunstiloomingus on kokkupuutepunkte Valteri fantaasiamaailma kangelastega. 1970-ndatel on tegelased tema piltidel tihti väljavenitatud figuuridega ning tegutsevad valterlikus kummalises maailmas. “Kuningas ja narr" on hea näide kunstniku vaimukast fantaasiast.



Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitel



Viimati lisatud teosed



Otsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi



  —  

Vaata teemade järgi



Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kuningas ja narr, Edgar

Edgar Valter (1929–2006) Kuningas ja narr 1970 Õli, papp Signatuuriga Kunstnik Edgar Valter on eelkõige tuntud kui võrratute lastelugude autor, kus nii tekst kui pildid moodustavad ühtse terviku. Neis raamatuis on Valter mängulise fantaasiaga ning ka piltide kangelased on lustakalt mängulised. Tema kunstiloomingus on kokkupuutepunkte Valteri fantaasiamaailma kangelastega. 1970-ndatel on tegelased tema piltidel tihti väljavenitatud figuuridega ning tegutsevad valterlikus kummalises maailmas. “Kuningas ja narr" on hea näide kunstniku vaimukast fantaasiast.

Kuningas ja narr, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük