Seltskond, Erich Pehap E-kunstisalongis Pallase lõpudiplomi sai Pehap graafika erialal ning oma tähtsamateks õpetajateks pidas ta Ado Vabbet ja Nikolai Triiki. Pärast kunstiõpinguid töötas Pehap joonistusõpetajana, kuid 1943. aastal lahkus ta Eestist ning asus elama Kanadasse, kus töötas end üles vabakutseliseks kunstnikuks. Kunstiteadlane Reet Mark on kirjutanud: "Kunstniku varasemas loomingus olid ülekaalus realistlikud, meisterliku, isegi filigraanse joonega figuraalkompositsioonid, portreed ja linnavaated. /. . . / Pärast sõda jätkas Pehap figuraalkompositsioonidega, deformeeris figuuri ning oli vähemal määral mõjutatud abstraktsionismist. " Signatuuriga Alg: Toimus Seltskond, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Seltskond, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Seltskond

1960 Monotüüpia, paber. Ava 31 x 41. Signatuuriga.
Alghind: € €725
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Pallase lõpudiplomi sai Pehap graafika erialal ning oma tähtsamateks õpetajateks pidas ta Ado Vabbet ja Nikolai Triiki. Pärast kunstiõpinguid töötas Pehap joonistusõpetajana, kuid 1943. aastal lahkus ta Eestist ning asus elama Kanadasse, kus töötas end üles vabakutseliseks kunstnikuks. Kunstiteadlane Reet Mark on kirjutanud: "Kunstniku varasemas loomingus olid ülekaalus realistlikud, meisterliku, isegi filigraanse joonega figuraalkompositsioonid, portreed ja linnavaated. /.../ Pärast sõda jätkas Pehap figuraalkompositsioonidega, deformeeris figuuri ning oli vähemal määral mõjutatud abstraktsionismist."Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Seltskond, Erich Pehap E-kunstisalongis

Erich Pehap (1912–1981) Seltskond 1960 Monotüüpia, paber Ava 31 x 41 Pallase lõpudiplomi sai Pehap graafika erialal ning oma tähtsamateks õpetajateks pidas ta Ado Vabbet ja Nikolai Triiki. Pärast kunstiõpinguid töötas Pehap joonistusõpetajana, kuid 1943. aastal lahkus ta Eestist ning asus elama Kanadasse, kus töötas end üles vabakutseliseks kunstnikuks. Kunstiteadlane Reet Mark on kirjutanud: "Kunstniku varasemas loomingus olid ülekaalus realistlikud, meisterliku, isegi filigraanse joonega figuraalkompositsioonid, portreed ja linnavaated. /.../ Pärast sõda jätkas Pehap figuraalkompositsioonidega, deformeeris figuuri ning oli vähemal määral mõjutatud abstraktsionismist."

Seltskond, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük