Figuurid, Erich Pehap E-kunstisalongis Mitmekülgse kunstnikuna valdas Erich Pehap meisterlikult erinevaid tehnikaid. 1932. aasta sügisel alustas ta Pallases maaliõpinguid Nikolai Triigi ateljees, kuid liikus järjest enam joonistuse ja graafika juurde ning nii lõpetaski kooli 1939. aastal graafikuna. Seejärel töötas ta vaheldumisi joonistusõpetajana ning vabakunstnikuna. Pehapi kooliaegseid joonistusi peetakse erakordselt sarmikaks. Äärmiselt huvitav on näha tema õpinguteaegset joonistust "Figuurid", kus ta on visandanud erinevaid inimtüüpe. Nendest nähtub kunstniku meisterlikkus nii joonistusvahendi käsitlemisel kui ka karakterite tabamisel. Portreid peetakse üleüldse üheks kõige raskemaks ¾anriks, kuid hoopis omaette oskus on panna neisse nägudesse ning kehadesse inimese iseloomu. Pehap seda suutis, isegi kiire visandamise juures. Lehel seisavad figuurid teineteisest eemal, olles justkui eraldiseisvad fragmendid. Lehte tervikuna vaadates loovad nad aga mulje tänavapildist, kust kunstnik oleks justkui välja noppinud ja jäädvustanud teda kõige enam köitnud näod. Erich Pehapi toonased joonistused ja graafilised lehed olid juba teostatud julgelt ning loominguliselt küpselt. Neis ei ole märgata noore kunstniku otsinguid ja katsetusi. Selline enesekindlus õigustas end igati, juba 1939. aastal usaldati talle näiteks Suure Piibli illustreerimine, mille eest pälvis kunstnik ka kõrge preemia. Paraku sundisid ajaloo keerdkäigud Pehapit 1943. aastal oma kodumaalt lahkuma ning oma loometeed võõrsil jätkama, kus see tal hoolimata rasketest katsumustest edukalt ka õnnestus. Meistrilt meistrile Figuurid, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Figuurid, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Figuurid

1930ndad Joonistus, paber lm 35,5 x 27. Signatuuriga
Alghind:

Mitmekülgse kunstnikuna valdas Erich Pehap meisterlikult erinevaid tehnikaid. 1932. aasta sügisel alustas ta Pallases maaliõpinguid Nikolai Triigi ateljees, kuid liikus järjest enam joonistuse ja graafika juurde ning nii lõpetaski kooli 1939. aastal graafikuna. Seejärel töötas ta vaheldumisi joonistusõpetajana ning vabakunstnikuna.
Pehapi kooliaegseid joonistusi peetakse erakordselt sarmikaks. Äärmiselt huvitav on näha tema õpinguteaegset joonistust "Figuurid", kus ta on visandanud erinevaid inimtüüpe. Nendest nähtub kunstniku meisterlikkus nii joonistusvahendi käsitlemisel kui ka karakterite tabamisel. Portreid peetakse üleüldse üheks kõige raskemaks ¾anriks, kuid hoopis omaette oskus on panna neisse nägudesse ning kehadesse inimese iseloomu. Pehap seda suutis, isegi kiire visandamise juures. Lehel seisavad figuurid teineteisest eemal, olles justkui eraldiseisvad fragmendid. Lehte tervikuna vaadates loovad nad aga mulje tänavapildist, kust kunstnik oleks justkui välja noppinud ja jäädvustanud teda kõige enam köitnud näod.
Erich Pehapi toonased joonistused ja graafilised lehed olid juba teostatud julgelt ning loominguliselt küpselt. Neis ei ole märgata noore kunstniku otsinguid ja katsetusi. Selline enesekindlus õigustas end igati, juba 1939. aastal usaldati talle näiteks Suure Piibli illustreerimine, mille eest pälvis kunstnik ka kõrge preemia. Paraku sundisid ajaloo keerdkäigud Pehapit 1943. aastal oma kodumaalt lahkuma ning oma loometeed võõrsil jätkama, kus see tal hoolimata rasketest katsumustest edukalt ka õnnestus.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Figuurid, Erich Pehap E-kunstisalongis

Erich Pehap (1912–1981) Figuurid 1930ndad Joonistus, paber lm 35,5 x 27 Signatuuriga Alghind: Mitmekülgse kunstnikuna valdas Erich Pehap meisterlikult erinevaid tehnikaid Mitmekülgse kunstnikuna valdas Erich Pehap meisterlikult erinevaid tehnikaid. 1932. aasta sügisel alustas ta Pallases maaliõpinguid Nikolai Triigi ateljees, kuid liikus järjest enam joonistuse ja graafika juurde ning nii lõpetaski kooli 1939. aastal graafikuna. Seejärel töötas ta vaheldumisi joonistusõpetajana ning vabakunstnikuna. Pehapi kooliaegseid joonistusi peetakse erakordselt sarmikaks. Äärmiselt huvitav on näha tema õpinguteaegset joonistust "Figuurid", kus ta on visandanud erinevaid inimtüüpe. Nendest nähtub kunstniku meisterlikkus nii joonistusvahendi käsitlemisel kui ka karakterite tabamisel. Portreid peetakse üleüldse üheks kõige raskemaks ¾anriks, kuid hoopis omaette oskus on panna neisse nägudesse ning kehadesse inimese iseloomu. Pehap seda suutis, isegi kiire visandamise juures. Lehel seisavad figuurid teineteisest eemal, olles justkui eraldiseisvad fragmendid. Lehte tervikuna vaadates loovad nad aga mulje tänavapildist, kust kunstnik oleks justkui välja noppinud ja jäädvustanud teda kõige enam köitnud näod.Erich Pehapi toonased joonistused ja graafilised lehed olid juba teostatud julgelt ning loominguliselt küpselt. Neis ei ole märgata noore kunstniku otsinguid ja katsetusi. Selline enesekindlus õigustas end igati, juba 1939. aastal usaldati talle näiteks Suure Piibli illustreerimine, mille eest pälvis kunstnik ka kõrge preemia. Paraku sundisid ajaloo keerdkäigud Pehapit 1943. aastal oma kodumaalt lahkuma ning oma loometeed võõrsil jätkama, kus see tal hoolimata rasketest katsumustest edukalt ka õnnestus.

Figuurid, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük