Rannal (At the Beach), Erich Pehap lõpetas 1939. aastal "Pallase“ graafikuna, olles kätt proovinud ka Nikolai Triigi ateljees. Ta lahkus Eestist 1943. aastal ning elas ülejäänud elu Kanadas, Torontos. Kõik kunstniku kavandid aga võtab kokku ja viib uuele tasandile peaaegu elusuuruses teostatud paljufiguuriline pannoo "Rannal“ ("At the Beach"). See maal valmis Pehapil juba paguluses olles 1950ndate alguses. Kanadas sai kunstnik nautida vabadust - valida ise sobiv teema ja selle teostusviis. Maal aga oli uuel kodumaal täiesti unustusse vajunud: see leiti alles hiljuti rulli keeratult pärast valmimist üle 60 aasta tagasi. Kõik inimesed on väga meisterlikult ning ilmekalt läbi maalitud säilitades nende omapära ning seejuures andes suurepäraselt edasi sooja suvist päeva mõnes mereäärses kuurortlinnas. Erich Pehapil on ka suurepärane koloristivaist - terve teos kõlab kokku väga harmooniliselt. Pehap näitab selles töös oma tõelist maalijatalenti. Signatuuriga Alg: Rannal (At the Beach), Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Rannal (At the Beach), Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Rannal (At the Beach)

1954 Õli, lõuend. Signeeritud. 121x450
Alghind: €45000
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

Erich Pehap lõpetas 1939. aastal "Pallase“ graafikuna, olles kätt proovinud ka Nikolai Triigi ateljees. Ta lahkus Eestist 1943. aastal ning elas ülejäänud elu Kanadas, Torontos.

Kõik kunstniku kavandid aga võtab kokku ja viib uuele tasandile peaaegu elusuuruses teostatud paljufiguuriline pannoo "Rannal“ ("At the Beach"). See maal valmis Pehapil juba paguluses olles 1950ndate alguses. Kanadas sai kunstnik nautida vabadust - valida ise sobiv teema ja selle teostusviis. Maal aga oli uuel kodumaal täiesti unustusse vajunud: see leiti alles hiljuti rulli keeratult pärast valmimist üle 60 aasta tagasi.

Kõik inimesed on väga meisterlikult ning ilmekalt läbi maalitud säilitades nende omapära ning seejuures andes suurepäraselt edasi sooja suvist päeva mõnes mereäärses kuurortlinnas. Erich Pehapil on ka suurepärane koloristivaist - terve teos kõlab kokku väga harmooniliselt. Pehap näitab selles töös oma tõelist maalijatalenti.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rannal (At the Beach),

Erich Pehap (1912–1981) Rannal (At the Beach) 1954 Õli, lõuend Signeeritud Erich Pehap lõpetas 1939. aastal "Pallase“ graafikuna, olles kätt proovinud ka Nikolai Triigi ateljees. Ta lahkus Eestist 1943. aastal ning elas ülejäänud elu Kanadas, Torontos.Kõik kunstniku kavandid aga võtab kokku ja viib uuele tasandile peaaegu elusuuruses teostatud paljufiguuriline pannoo "Rannal“ ("At the Beach"). See maal valmis Pehapil juba paguluses olles 1950ndate alguses. Kanadas sai kunstnik nautida vabadust - valida ise sobiv teema ja selle teostusviis. Maal aga oli uuel kodumaal täiesti unustusse vajunud: see leiti alles hiljuti rulli keeratult pärast valmimist üle 60 aasta tagasi. Kõik inimesed on väga meisterlikult ning ilmekalt läbi maalitud säilitades nende omapära ning seejuures andes suurepäraselt edasi sooja suvist päeva mõnes mereäärses kuurortlinnas. Erich Pehapil on ka suurepärane koloristivaist - terve teos kõlab kokku väga harmooniliselt. Pehap näitab selles töös oma tõelist maalijatalenti.

Rannal (At the Beach), Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük