Geometry of a symbol, Pehap omandas mitmekülgse kunstihariduse: sellesse mahtusid õpingud Riigi Kunsttööstuskoolis keraamika ja tarbegraafika ning Pallases graafika ja maali alal. Pehapist sai seetõttu ka väga mitmekülgne kunstnik, kes töötas nii erinevates tehnikates kui ka ¾anrites. Kunstniku loomingus on esindatud tema sünnilinna Viljandi vaated, looduskujutused, figuraalkompositsioonid ning abstraktsed teosed, seda nii graafikas, joonistustel kui ka maalidel. Pehap eksperimenteeris vormide abstraheerimisega ning käesoleval teosel nähtub tema loomingut läbiva motiivi - silma - kubistliku värvimängu võtmes lahendamine. Signatuuriga Alg: Toimus Geometry of a symbol, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Geometry of a symbol, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Geometry of a symbol

1969 Õli, lõuend papil. Signatuuriga. 60x75,5
Alghind: € €1725
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Pehap omandas mitmekülgse kunstihariduse: sellesse mahtusid
õpingud Riigi Kunsttööstuskoolis keraamika ja tarbegraafika
ning Pallases graafika ja maali alal. Pehapist sai seetõttu ka väga
mitmekülgne kunstnik, kes töötas nii erinevates tehnikates kui
ka ¾anrites. Kunstniku loomingus on esindatud tema sünnilinna
Viljandi vaated, looduskujutused, figuraalkompositsioonid
ning abstraktsed teosed, seda nii graafikas, joonistustel kui
ka maalidel. Pehap eksperimenteeris vormide abstraheerimisega
ning käesoleval teosel nähtub tema loomingut läbiva motiivi -
silma - kubistliku värvimängu võtmes lahendamine.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Geometry of a symbol,

Erich Pehap (1912–1981) Geometry of a symbol 1969 Õli, lõuend papil Signatuuriga Pehap omandas mitmekülgse kunstihariduse: sellesse mahtusidõpingud Riigi Kunsttööstuskoolis keraamika ja tarbegraafikaning Pallases graafika ja maali alal. Pehapist sai seetõttu ka vägamitmekülgne kunstnik, kes töötas nii erinevates tehnikates kuika ¾anrites. Kunstniku loomingus on esindatud tema sünnilinnaViljandi vaated, looduskujutused, figuraalkompositsioonidning abstraktsed teosed, seda nii graafikas, joonistustel kuika maalidel. Pehap eksperimenteeris vormide abstraheerimiseganing käesoleval teosel nähtub tema loomingut läbiva motiivi -silma - kubistliku värvimängu võtmes lahendamine.

Geometry of a symbol, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük