Näituse avamine, Erich Pehap Kunstnik Erich Pehapi noorpõlve loomingut, mis loodud kodumaal on meie oksjonitel ikka liikunud, kuid kunstniku hilisem tegevus on praktiliselt tundmatu. E. Pehap on pärit Viljandist. Ta alustas kunstiõpinguid Riigi Kunsttööstuskoolis, kus õppis keraamikat ja tarbegraafikat. Seejärel tuli ta Tartusse “Pallase" kunstikooli, mille lõpetas 1937. a. joonistusõpetajana ja seejärel 1939. a. graafikuna. Tema õppejõududeks olid maali alal N. Triik ning graafikas A. Laigo ja R. Vaher. Töötas siin vabakunstniku ja joonistusõpetajana. Sõjaaastatest on ehk kõige tuntum kunstniku graafiline mapp “Maaelu". Tartu Kunstimuuseumis 2003. aastal toimunud isikunäitus “Kunstnikuks saamine" tutvustas Pehapit ka kui joonistajat, akvarellisti ja maalijat. Pehap siirdus Eestist 1943. a. esmalt Soome, sealt Rootsi ja asus 1949. a. elama Kanadasse. Seal töötas ta algul tööstuskunstnikuna ja hiljem vabakunstnikuna. E. Pehap oli üks Kanada Eesti Kunstnike Koondise asutajaid 1956. a. Pehapi Kanadas loodud töis näeb mõjutusi mitmetest erinevatest kunstistiilidest, 1950-ndatel tuleb huvi abstraktsionismi vastu, värvi lisab töödesse popkunst. “Näituse avamine" kuulub kunstniku hilisloomingusse, mil tema maalilooming muutus üha värvilisemaks. Näeme triibuliste seintega interjööris meeleolukat seltskonda rüüpamas dekoratiivset punast jooki. Signatuuriga Alg: Toimus Näituse avamine, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Näituse avamine, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Näituse avamine

1975 Õli, lõuend papil.Signatuuriga. 50,7 x 61
Alghind: € 14500/€927, lõpphind: € 20 500/ 1 310
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Kunstnik Erich Pehapi noorpõlve loomingut, mis loodud
kodumaal on meie oksjonitel ikka liikunud, kuid kunstniku hilisem tegevus on praktiliselt tundmatu. E. Pehap on pärit Viljandist. Ta alustas kunstiõpinguid Riigi Kunsttööstuskoolis, kus õppis keraamikat ja tarbegraafikat. Seejärel tuli ta Tartusse “Pallase" kunstikooli, mille lõpetas 1937.a. joonistusõpetajana ja seejärel 1939.a. graafikuna. Tema õppejõududeks olid maali alal N. Triik
ning graafikas A. Laigo ja R. Vaher. Töötas siin vabakunstniku ja joonistusõpetajana. Sõjaaastatest on ehk kõige tuntum kunstniku graafiline mapp “Maaelu". Tartu Kunstimuuseumis 2003. aastal toimunud isikunäitus “Kunstnikuks saamine" tutvustas Pehapit ka kui joonistajat, akvarellisti ja maalijat. Pehap siirdus Eestist 1943.a. esmalt Soome, sealt Rootsi ja asus 1949.a. elama Kanadasse. Seal töötas ta algul tööstuskunstnikuna ja hiljem vabakunstnikuna. E. Pehap oli üks Kanada Eesti Kunstnike
Koondise asutajaid 1956.a. Pehapi Kanadas loodud töis näeb
mõjutusi mitmetest erinevatest kunstistiilidest, 1950-ndatel tuleb huvi abstraktsionismi vastu, värvi lisab töödesse popkunst.

“Näituse avamine" kuulub kunstniku hilisloomingusse, mil tema maalilooming muutus üha värvilisemaks. Näeme triibuliste seintega interjööris meeleolukat seltskonda rüüpamas dekoratiivset punast jooki.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Näituse avamine, Erich Pehap

Erich Pehap (1912–1981) Näituse avamine 1975 Õli, lõuend papil Signatuuriga Kunstnik Erich Pehapi noorpõlve loomingut, mis loodudkodumaal on meie oksjonitel ikka liikunud, kuid kunstniku hilisem tegevus on praktiliselt tundmatu. E. Pehap on pärit Viljandist. Ta alustas kunstiõpinguid Riigi Kunsttööstuskoolis, kus õppis keraamikat ja tarbegraafikat. Seejärel tuli ta Tartusse “Pallase" kunstikooli, mille lõpetas 1937.a. joonistusõpetajana ja seejärel 1939.a. graafikuna. Tema õppejõududeks olid maali alal N. Triikning graafikas A. Laigo ja R. Vaher. Töötas siin vabakunstniku ja joonistusõpetajana. Sõjaaastatest on ehk kõige tuntum kunstniku graafiline mapp “Maaelu". Tartu Kunstimuuseumis 2003. aastal toimunud isikunäitus “Kunstnikuks saamine" tutvustas Pehapit ka kui joonistajat, akvarellisti ja maalijat. Pehap siirdus Eestist 1943.a. esmalt Soome, sealt Rootsi ja asus 1949.a. elama Kanadasse. Seal töötas ta algul tööstuskunstnikuna ja hiljem vabakunstnikuna. E. Pehap oli üks Kanada Eesti KunstnikeKoondise asutajaid 1956.a. Pehapi Kanadas loodud töis näebmõjutusi mitmetest erinevatest kunstistiilidest, 1950-ndatel tuleb huvi abstraktsionismi vastu, värvi lisab töödesse popkunst.
“Näituse avamine" kuulub kunstniku hilisloomingusse, mil tema maalilooming muutus üha värvilisemaks. Näeme triibuliste seintega interjööris meeleolukat seltskonda rüüpamas dekoratiivset punast jooki.

Näituse avamine, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük