Naise portree kummipuuga, Erich Monotüüpia tehnika oli “Pallase" kunstikoolis väga populaarne, seda viljelesid nii graafikud kui ka maalijad. Tehnika maalilised võimalused sobisid toonasesse impressionismi-lembesesse kunstipilti. Üheks esimeseks meisterlikuks monotüüpia viljelejaks oli Eduard Wiiralt, kes mõjutas pallaslasi ka oma atraktiivsete tüüpide galeriiga. Erich Pehapi 1930-ndate aastate töis näeb samuti huvitavaid, ajastulikke tegelasi. Tema naisetüüp on lühikeseks lõigatud soenguga, ümarate silmadega ning lopsakamate vormidega kangelanna. Neis persoonides on peidus nipsakat eneseteadvust. Monotüüpiale omased pehmed tooni üleminekud, mahedad värvid ning eriline värskus annavad neile stseenidele oma kordumatu võlu. Signatuuriga Alg: Toimus Naise portree kummipuuga, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Naise portree kummipuuga, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Naise portree kummipuuga

1934 Monotüüpia. 58,7 x 50,5
Alghind: € 10000/€639
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Monotüüpia tehnika oli “Pallase" kunstikoolis väga populaarne, seda viljelesid nii graafikud kui ka maalijad. Tehnika maalilised võimalused sobisid toonasesse impressionismi-lembesesse kunstipilti. Üheks esimeseks meisterlikuks monotüüpia viljelejaks oli Eduard Wiiralt, kes mõjutas pallaslasi ka oma atraktiivsete tüüpide galeriiga. Erich Pehapi 1930-ndate aastate töis näeb samuti huvitavaid, ajastulikke tegelasi. Tema naisetüüp on lühikeseks lõigatud soenguga, ümarate silmadega ning lopsakamate vormidega kangelanna. Neis persoonides on peidus nipsakat eneseteadvust. Monotüüpiale omased pehmed tooni üleminekud, mahedad värvid ning eriline värskus annavad neile stseenidele oma kordumatu võlu.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naise portree kummipuuga, Erich

Erich Pehap (1912–1981) Naise portree kummipuuga 1934 Monotüüpia 58,7 x 50,5 Alghind: € 10000/€639 14 Monotüüpia tehnika oli “Pallase" kunstikoolis väga populaarne, seda viljelesid nii graafikud kui ka maalijad. Tehnika maalilised võimalused sobisid toonasesse impressionismi-lembesesse kunstipilti. Üheks esimeseks meisterlikuks monotüüpia viljelejaks oli Eduard Wiiralt, kes mõjutas pallaslasi ka oma atraktiivsete tüüpide galeriiga. Erich Pehapi 1930-ndate aastate töis näeb samuti huvitavaid, ajastulikke tegelasi. Tema naisetüüp on lühikeseks lõigatud soenguga, ümarate silmadega ning lopsakamate vormidega kangelanna. Neis persoonides on peidus nipsakat eneseteadvust. Monotüüpiale omased pehmed tooni üleminekud, mahedad värvid ning eriline värskus annavad neile stseenidele oma kordumatu võlu.

Naise portree kummipuuga, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük