Päevitajad, Erich Pehap E-kunstisalongis Erich Pehapi näol on tegemist väliseestlasest kunstnikuga, kes jõudis lühikese ajaga saavutada tuntuse juba kodumaal ning hiljem olla aktiivne ja produktiivne Eesti kunstielu edendaja võõrsil. Kunstiõpinguid alustas ta 1932. aastal "Pallases" ning lõpetas samas 1939. a. graafikuna. Pärast keerulisi aegu ning kodumaalt lahkumist jõudis kunstnik 1949. a. Kanadasse, kuhu jäi oma elu lõpuni. Seal töötas ta tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna, samuti tegutses ta eestimaise kunstielu organiseerijana ja selle kajastajana ajakirjanduses. Kuuludes Kanadas Toronto Eesti Kunstnike Koondise asutajaliikmete hulka, juhatas Pehap kaua aastaid ka koondise tööd. Erich Pehap on loonud realistlikke figuraalkompositsioone, portreid ja linnavaateid, hilisloomingus on tajutav ka abstraktsionismi mõju. Oma loomingus on kunstnik kasutanud ja katsetanud kõikvõimalikke eritehnikaid. Kõige selle eest pälvis Pehap eluajal mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud preemiaid. Erich Pehapi joonistusoskus oli imetlusväärne, üheks põhjuseks võib pidada ka kunstniku võimet kasutada võrdselt ja osavalt nii oma vasakut kui paremat kätt. Joonistusel “Päevitajad" on Pehap kujutanud rannas peesitavaid naisi, valitud tehnika ning koloriit lisavad 1960ndatest pärinevale stseenile ajastuhõngu ning möödunud aegade kaduvust. Signatuuriga Alg: Päevitajad, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Päevitajad, Erich Pehap E-kunstisalongis

Päevitajad

1960 Sangviin lm. 43,5 x 56
Alghind: 8 500/ € 543, lõpphind: 8 500/ € 543
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Erich Pehapi näol on tegemist väliseestlasest kunstnikuga, kes jõudis lühikese ajaga saavutada tuntuse juba kodumaal ning hiljem olla aktiivne ja produktiivne Eesti kunstielu edendaja võõrsil.
Kunstiõpinguid alustas ta 1932. aastal "Pallases" ning lõpetas samas 1939.a. graafikuna. Pärast keerulisi aegu ning kodumaalt lahkumist jõudis kunstnik 1949. a. Kanadasse, kuhu jäi oma elu lõpuni. Seal töötas ta tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna, samuti tegutses ta eestimaise kunstielu organiseerijana ja selle kajastajana ajakirjanduses. Kuuludes Kanadas Toronto Eesti Kunstnike Koondise asutajaliikmete hulka, juhatas Pehap kaua aastaid ka koondise tööd.
Erich Pehap on loonud realistlikke figuraalkompositsioone, portreid ja linnavaateid, hilisloomingus on tajutav ka abstraktsionismi mõju. Oma loomingus on kunstnik kasutanud ja katsetanud kõikvõimalikke eritehnikaid. Kõige selle eest pälvis Pehap eluajal mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud preemiaid.
Erich Pehapi joonistusoskus oli imetlusväärne, üheks põhjuseks võib pidada ka kunstniku võimet kasutada võrdselt ja osavalt nii oma vasakut kui paremat kätt. Joonistusel “Päevitajad" on Pehap kujutanud rannas peesitavaid naisi, valitud tehnika ning koloriit lisavad 1960ndatest pärinevale stseenile ajastuhõngu ning möödunud aegade kaduvust.Erich Pehap
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Päevitajad, Erich Pehap E-kunstisalongis

Erich Pehap Päevitajad 1960 Sangviin lm 43,5 x 56 Alghind: 8 500/ € 543 , lõpphind: 8 500/ € 543 23 Erich Pehapi näol on tegemist väliseestlasest kunstnikuga, kes jõudis lühikese ajaga saavutada tuntuse juba kodumaal ning hiljem olla aktiivne ja produktiivne Eesti kunstielu edendaja võõrsil.Kunstiõpinguid alustas ta 1932. aastal "Pallases" ning lõpetas samas 1939.a. graafikuna. Pärast keerulisi aegu ning kodumaalt lahkumist jõudis kunstnik 1949. a. Kanadasse, kuhu jäi oma elu lõpuni. Seal töötas ta tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna, samuti tegutses ta eestimaise kunstielu organiseerijana ja selle kajastajana ajakirjanduses. Kuuludes Kanadas Toronto Eesti Kunstnike Koondise asutajaliikmete hulka, juhatas Pehap kaua aastaid ka koondise tööd. Erich Pehap on loonud realistlikke figuraalkompositsioone, portreid ja linnavaateid, hilisloomingus on tajutav ka abstraktsionismi mõju. Oma loomingus on kunstnik kasutanud ja katsetanud kõikvõimalikke eritehnikaid. Kõige selle eest pälvis Pehap eluajal mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud preemiaid.Erich Pehapi joonistusoskus oli imetlusväärne, üheks põhjuseks võib pidada ka kunstniku võimet kasutada võrdselt ja osavalt nii oma vasakut kui paremat kätt. Joonistusel “Päevitajad" on Pehap kujutanud rannas peesitavaid naisi, valitud tehnika ning koloriit lisavad 1960ndatest pärinevale stseenile ajastuhõngu ning möödunud aegade kaduvust.

Päevitajad, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük