Baleriinid, Erich Pehap E-kunstisalongis Pallaslasena sai Erich Pehap kunstikoolist kaasa harjumuse kõvasti tööd teha. Kunstniku arvukas looming, mis jäi sõjaajal põgenedes kodumaale, tõendab Pehapi erilist huvi figuuri vastu. Ta harjutas oma kätt pidevalt erinevate pooside ja tegevuste tabamisel. Ta oli tähelepanelik jälgija, kes kasutas igat võimalikku momenti kunstiga tegelemiseks. Pehap põgenes nagu paljud teisedki kodumaalt ning asus pagulasena ennast taas tõestama kunstnikuna. Oma elupaigaks valis ta 1949. aastal Kanada, kus tegutses Torontos kuni surmani. Joonistus "Baleriinid“ tutvustab kunstnikku figuurikäsitlust, antud töös on ta jäädvustanud kolme tantsijat proovisaalis. Pehapile meeldis oma töis kujutada rahvarohkeid paiku - kohvikuid, randa, tsirkus, teatrit. Visandeis jälgis ta enam natuuritruudust, maalides ja graafikas stiliseeris aga kujutatavat. Signatuuriga Alg: Toimus Baleriinid, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Baleriinid, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Baleriinid

1960 Sangviin,paber lm.58 x 43,3
Alghind: € 10000/€639, lõpphind: € 10 000/ 639
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Pallaslasena sai Erich Pehap kunstikoolist kaasa harjumuse kõvasti tööd teha. Kunstniku arvukas looming, mis jäi sõjaajal põgenedes kodumaale, tõendab Pehapi erilist huvi figuuri vastu. Ta harjutas oma kätt pidevalt erinevate pooside ja tegevuste tabamisel. Ta oli tähelepanelik jälgija, kes kasutas igat võimalikku momenti kunstiga tegelemiseks.
Pehap põgenes nagu paljud teisedki kodumaalt ning asus pagulasena ennast taas tõestama kunstnikuna. Oma elupaigaks valis ta 1949. aastal Kanada, kus tegutses Torontos kuni surmani. Joonistus "Baleriinid“ tutvustab kunstnikku figuurikäsitlust, antud töös on ta jäädvustanud kolme tantsijat proovisaalis. Pehapile meeldis oma töis kujutada rahvarohkeid paiku - kohvikuid, randa, tsirkus, teatrit. Visandeis jälgis ta enam natuuritruudust, maalides ja graafikas stiliseeris aga kujutatavat.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Baleriinid, Erich Pehap E-kunstisalongis

Erich Pehap (1912–1981) Baleriinid 1960 Sangviin,paber lm 58 x 43,3 Alghind: € 10000/€639, lõpphind: € 10 000/ 639 21 Pallaslasena sai Erich Pehap kunstikoolist kaasa harjumuse kõvasti tööd teha. Kunstniku arvukas looming, mis jäi sõjaajal põgenedes kodumaale, tõendab Pehapi erilist huvi figuuri vastu. Ta harjutas oma kätt pidevalt erinevate pooside ja tegevuste tabamisel. Ta oli tähelepanelik jälgija, kes kasutas igat võimalikku momenti kunstiga tegelemiseks.Pehap põgenes nagu paljud teisedki kodumaalt ning asus pagulasena ennast taas tõestama kunstnikuna. Oma elupaigaks valis ta 1949. aastal Kanada, kus tegutses Torontos kuni surmani. Joonistus "Baleriinid“ tutvustab kunstnikku figuurikäsitlust, antud töös on ta jäädvustanud kolme tantsijat proovisaalis. Pehapile meeldis oma töis kujutada rahvarohkeid paiku - kohvikuid, randa, tsirkus, teatrit. Visandeis jälgis ta enam natuuritruudust, maalides ja graafikas stiliseeris aga kujutatavat.

Baleriinid, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük